Atma Nihat asker arkadaşıyız !

Nihat Doğan nerede askerlik yaptı? Kendisine sorarsanız Tunceli dağlarındaydı, ‘vatan için mermi atmıştı’, komutanı da şehit düşmüştü.

Atma Nihat asker arkadaşıyız !
09 Aralık 2011 Cuma 09:48 tarihinde eklendi, 2.708 kez okundu.

 

Lakin dün devre arkadaşlarından Cemil Kus başka bir açıklama yaptı: “Doğan askerliğini bizimle Borçka’da yaptı!” 
 
1999’da vatani görevini 78-1 tertip olarak yaptığı Artvin’in Borçka İlçesi’ndeki 3’üncü Hafif Piyade Taburu adına Facebook’ta grup açan Kus’a göre Doğan Tunceli’de değil, kendileriyle aynı yerde askerlik yaptı.

Gruba katılan asker arkadaşları özür dilemeye çağırdıkları Doğan’ı, hassas dönemde asker ocağı üzerinden polemik yaratmaya çalışmakla suçladı.

Kus, “Nihat’la Borçka’da askerdik. Ben telsiz operatörüydüm, o gazinoda görevliydi. Güzel omlet yapardı. Askerlik yerini neden farklı söylediğini anlayamadık.

Onu doğruları söylemeye çağırıyoruz” dedi. Doğan’ın yanıtı gecikmedi. Şarkıcı Twitter’da bir askerlik fotoğrafını paylaşıp “Hiç gazinoda gibi bir halim var mı” diye sordu.

Doğan “Bu arkadaşların söyledikleri doğru. Borçka’daki 3’üncü Hafif Piyade Hudut Tabur Komutanlığı’nda askerliğimi yaptım. İki ay sonra sıcak çatışmaların yaşandığı bölgeye gönüllü gittim. Birliğim Bayburt’taydı. Ama sekiz, dokuz ay Tunceli dağlarındaydık” dedi.