AVM'de bomba paniği

İstanbul'da Zeytinburnu Olivium Alışveriş Merkezi'nde unutulan bir paket, vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.

AVMde bomba paniği
09 Şubat 2013 Cumartesi 19:59 tarihinde eklendi.

 

Akşam saat 19.00 sıralarında Zeytinburnu'ndaki Olivium Alışveriş Merkezi içerisinde unutulan bir şüpheli paket, polisi alarma geçirdi.

Yetkililerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kısa sürede alışveriş merkezini boşalttı. Vatandaşlar hızlı bir şekilde alışveriş merkezinden dışarıya çıkarıldı. Şüpheli paketin bulunduğu yeri şerit altına alınırken, bomba imha ekipleri olay yerine çağrıldı. Bomba imha ekiplerinin titiz çalışması sonucu şüpheli paket etkisiz hale getirildi. Paketin içerisinden tekstil malzemeleri çıktığı öğrenildi. Kısa zaman sonra vatandaşlar yeniden alışveriş merkezine alındı.
 
Olay anında sadece bir katın boşaltıldığını, yemek katındakilerin içeride olduğunu iddia eden Şaban Yeti adlı vatandaş duruma gösterdi. Yeti, “Şüpheli paketin olduğu bölüm kısa zamanda polis tarafından boşaltıldı. Lakin ikinci kat ve üst katlar boşaltılmadı. Şüpheli paket bomba olsaydı onlar etkilenmeyecek miydi. Böyle bir şey görmedim. Akrabalarım üst katta yemek yiyor. Ben dışarıdayım.” diye konuştu.

CİHAN