Aysal da sert konuştu

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, takımının Mersin İdman Yurdu ile oynadığı karşılaşmada yaşananlar ile ilgili açıklama yaptı.

Aysal da sert konuştu
06 Nisan 2013 Cumartesi 23:54 tarihinde eklendi, 6.416 kez okundu.

 

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Külübü'ne ligin son haftaları yaklaşırken yapılanların belli odakların organizasyonu olduğunu söyledi.
 
Mersin İdmanyurdu ile oynanan maçta Teknik Direktör Fatih Terim ve yardımcılarının hakem tarafından oyun dışına gönderilmesi maçtan sonra Fatih Terim'in açıklamalaranın ardından Başkan Ünal Aysal da, resmi siteden açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesinden başkan Aysal'ın yapmış olduğu açıklamlara şöyle:
 
"6 Nisan akşamı oynanan Galatasaray-Mersin İdman Yurdu Süper Lig 28. Hafta karşılaşmasında, eğer takımımızın ve taraftarlarımızın gösterdiği olağanüstü direnç olmasaydı bu provokasyon çoktan hedefine ulaşmış olacaktı. Bu gayretlerin, ligin bitmesine artık sayılı ve kritik haftalar kala, belli odakların tasarladığı planlı ve organize bir hareketin mahsulü olduğunu düşünmemiz için maalesef ciddi emareler bulunmaktadır. Tüm spor kamuoyu hissetmekte ve bilmektedir ki, artık unutmak istediğimiz çok yakın bir geçmişte kapalı kapılar ardında ve masa başında bugüne kadar birçok organizasyon yapılmış, bunu uygulamak üzere belli isimler görevlendirilmiş ve bu gayretler birçok kez de maalesef başarıya ulaşmıştır. Eşit rekabet ve adaletli yönetimler üzerine kurulmuş bir lige milyarlarca liralık yatırım yapan kulüpler, sponsorlar ve her şeyden önemlisi hayatının önemli bir bölümünü bu spora adamış futbolseverler için, oyunun adeletsiz olduğu endişesinin ortaya çıkması, gerekli tedbirler derhal ve gecikmeden alınmaz ise, bütün spor sektörünü tehdit eder boyuta ulaşmak riski ile karşı karşıyadır.
 
Ayrıca, bu gidişatın, zaten son yıllarda büyük yara aldığı bilinen ve çok önem verildiği her fırsatta altı çizilerek ifade edilen ligimizin marka değerini tamamen sıfırlayacağı da ortadadır. Galatasaray Spor Kulübü, futbolu anlamsızlaştıran bu oyunun bir seyircisi olmayacaktır.
 
Taraftarımızın bundan emin olarak tahriklere kapılmamalarını, saygın ve sağduyulu duruşlarını devam ettirmelerini önemle rica ediyorum."

CİHAN