Aysal'dan daha fazla çilek yok

Galatasaray'da kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan Mali Genel Kurul öncesi yönetimin yol haritası da belli oldu.

Aysaldan daha fazla çilek yok
22 Mart 2014 Cumartesi 13:22 tarihinde eklendi.
Başkan Aysal ve kurmayları gelecek sezon bütçe disiplini konusunda önemli adımlar atacak. Her şubenin ayağını yorganına göre uzatması konusunda kararlı gözüken Aysal’ın, bütçe aşımı yapılmamasını istediği ve çok hassas davrandığı belirtildi.
 
Milliyet gazetesinde yer alan habere göre,  Başkan Ünal Aysal ve kurmayları gelecek sezondan itibaren bütçe disiplini konusunda önemli adımlar atacak. Her şubenin ayağını yorganına göre uzatması konusunda kararlı gözüken Aysal’ın, bütçe aşımı yapılmamasını istediği ve hassas davrandığı belirtildi. 
 
Bu konuda taviz vermeyecek olan Aysal’ın, giderlerin azalması yönünde aldığı bu kararın futbola nasıl yansıyacağı ise merakla bekleniyor. Geride kalan iki sezonda futbolda büyük başarılar elde eden ama bunun karşılığında büyük paralar harcayan sarı-kırmızılılarda, bütçe disiplini konusundaki hassasiyetin futbolda da radikal sonuçlar doğuracağı belirtildi. Bu durum Didier Drogba ve Wesley Sneijder gibi ‘Çilek’ transferlerinde gözünü karartan sarı-kırmızılıların yeni sezonda bu tür hamlelere yönelmesinin zor olacağı anlamına geliyor. 
 
PARALAR ÖDENİYOR 
 
Galatasaray’da Chelsea maçı sonrası ortaya atılan bir iddia ise Drogba ve Sneijder gibi isimlerin paralarını zamanında alamamasıydı. Ancak bu konuda oyuncuların rahatsız olacağı bir durum olmadığı belirlendi. 
 
Özellikle yabancı futbolcularda en fazla 1 hafta ya da 10 günlük gecikmeler olduğu belirtildi. Son olarak Chelsea maçının oynandığı gün de futbolculara ödeme yapıldığı bildirildi.