Aysal'dan Terim'e soğuk duş

Fatih Terim’in önce soğuk baktığı sonra ise transferini istediği Hollandalı yıldız Sneijder için bu kez Başkan Ünal Aysal ile yönetim yan çizdi. 40 milyon euroluk maliyetin geri adım attırdığı öğrenildi.

Aysaldan Terime soğuk duş
06 Ocak 2013 Pazar 09:37 tarihinde eklendi.

Galatasaray transferde henüz istediği hamleleri yapamadı. Sarı-kırmızılılarda sezon başından bu yana gündemde olan Fluminense’nin başarılı sol beki Carlinhos’a vize çıkmaması planları değiştirdi. Cris’le yolların ayrılmasından sonra, savunmada Ujfalusi’nin 3-4 haftaya kadar hazır hale geleceğinin tahmin edilmesi stoper transferini gündemden çıkardı. Teknik Direktör Fatih Terim’in, sol bek konusunda da kararı değişti.

 
Tecrübeli hocanın, sol bekte tek hedef olarak belirlediği Carlinhos’a kulübü Fluminense’nin izin vermemesinden sonra, bu bölge için yeni bir isim istemediği vurgulandı. Terim’in aklının Carlinhos’ta kaldığı ve sezon sonunda sambacının isminin yeniden gündeme gelebileceği kaydedildi. Sarı-kırmızılılarda tecrübeli hocanın ileriye dönük orta saha oyuncusu için ‘olmazsa olmaz’ şartı koştuğu ve transferdeki bütün dikkatlerin buna çevrildiği bildirildi.
 
10 numara aranıyor
 
Sneijder’e ilk önce soğuk bakan ve bunu basın toplantısında da dile getiren Terim’in, yıldız oyuncuya yeşil ışık yakmasından sonra bu kez gözler Başkan Aysal ve yönetime döndü. Ancak tecrübeli hoca, Sneijder için olumsuz haber aldı. Terim’e oyuncunun 4 yıllık maliyetinin bonservisiyle beraber 40 milyon euroyu bulduğu bilgisi aktarıldı. Diğer taraftan alternatifler arasında bulunan Wolfsburg’lu Diego ismi de yine kulübünün bırakmaması nedeniyle askıya alındı. Sarı-kırmızılıların, Avrupa pazarında yeni bir 10 numara arayışına girdikleri kaydedildi.
 
CSKA Moskova’nın Japon yıldızı Keisuke Honda’nın Türkiye için satış yetkisini almak için 4 menajerin oyuncunun menajeri ile temasa geçmesi, Galatasaray’ın bu oyuncuya talip olabileceği yorumlarını beraberinde getirdi.