Aysal'dan transfer itirafı

G.Saray başkanı Ünal Aysal, geciken transferlerle ilgili ilginç bir itirafta bulundu.

Aysaldan transfer itirafı
09 Temmuz 2012 Pazartesi 10:16 tarihinde eklendi.

 

Kanaltürk'te yayınlanan Transfer Pazarı'na konuşan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Bugüne kadar bize bir şey dokunmadı. Bu yüzden konuşmayı gerekli görmedim" dedi. Ancak mahkeme kararlarının endişe verici olduğuna dikkat çekti.
 
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarı-Kırmızılıların patronu Ünal Aysal özellikle şike sürecine dair gündeme oturacak sözler sarf etti. Aysal, Devrim Zengi tarafından yöneltilen "Şike sürecinin başında 'Bu ateş üfleyerek sönmez' dediniz, döndünüz bu kez teşekkür ettiniz. Bu farklılık neden" sorusuna "Şu anda Federasyon UEFA ile çalışma içinde. Biz daha önce hep şunu söyledik: 'Bize dokunmayan problem varsa biz buna taraf olmayız. Ama bize dokunursa taraf oluruz' dedik. Bugüne kadar gelişen olaylarda Galatasaray'a bir şey dokunmadığı için fazla konuşmayı gerekli görmedim. Halen başladığımız gün olduğumuz yerdeyiz" ifadelerini kullandı.
 
AZİZ YILDIRIM'I NEDEN ARAMADI?
 
Türkiye'nin ve Galatasaray'ın başına bir sıkıntı gelmesi ihtimalini hâlâ çok dikkatle izlediklerini belirten Aysal, son mahkeme kararlarının ise endişe verici olduğu dile getirdi. "Aziz Yıldırım'ı telefonla aradınız mı? Onunla bir konuşmanız oldu mu?" şeklindeki soruya Aysal, “Hayır. Gerek görmedim. Daha fazla da üzmemek lazım. Kendisi şu an çok meşgul. Biraz rahat etmesi, huzura kavuşması lazım Aziz Bey'in. Ondan sonra gayet tabii bu tip vesilelerle bir araya geleceğiz" diye konuştu.
 
YARGININ İŞİNE KARIŞILMAZ
 
Ünal Aysal PDFK ve Etik Kurulu'nun suçsuz bulmasına rağmen mahkemeden Aziz Yıldırım'a 6 yıl 3 ay çıkmasıyla ilgili net mesajlar verdi.
 
Galatasaray olarak taraf olmadıklarını dile getiren Aysal "Yargının takdiri bu. Yargı da mülkün temeli. Yani yargıdan çıkan kararlara saygılı olmak lazım. Demekki yargı, yaptığı araştırmalar sonundabir şey gördüki böylebir karara vardı. Yargıyı kritik etmek, sorgulamak bize yakışmaz. Bu bizim işimiz de değil zaten" şeklinde konuştu.
Aysal TFF'de görevdeyken özellikle Fenerbahçe cephesinin büyük eleştirisine uğrayan Lütfi Arıboğan'ı, Sportif AŞ'nin başına getirmeleri ile ilgili “Arıboğan yanlış anlaşılmış çok iyi bir profesyonel. Sadece Galatasaray'a değil her takıma faydalı olabilecek biri” dedi.
 
BEN OLSAM DAVAYI ÇEKMEZDİM
 
Transfer Pazarı'nın Aysal dışındaki önemli bir konuğu da CAS hakimlerinden Kısmet Erkiner'di. Ünlü hukukçu, Fenerbahçe'nin UEFA aleyhine CAS'ta açtığı davayı geri çekmesiyle ilgili olarak konuştu. "Ben TFF'ye ya da milli takıma bir ceza geleceğini hiç düşünmedim. Dolayısıyla Fenerbahçe davasını neden çekti anlamadım. Ben olsam çekmezdim. Meşhur İsviçre maçından dolayı aldığımız 5 maçlık cezayı 3 maça indimiştik. Davayı sonuna kadar götürseydik hiç ceza almazdık" dedi. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne alınmama ihtimalini yorumlayan Erkiner, "Geçen yıl gitmemesi zaten bir ceza teşkil ediyor. Üstüne bir sene daha ceza verileceğini tahmin etmiyorum" diye konuştu.
 
TRANSFER İTİRAFI
 
Galatasaraylı taraftarların merakla beklediği transferlerle ilgili Başkanı Ünal Aysal'dan umut verici açıklamalar geldi. Verdiği tarihin biraz geciktiğini itirafında bulunan Başkan Aysal, "Buna rağmen transferlerin miktarında ve kalitesinde bir değişme yok. Yeterli sayıda en kaliteli oyuncular bu sene kadromuza girecek. Önümüzdeki günlerde herkes bu konuda ne kadar yanıldığını görecek. Taraftarların da beklentileri doğrultusunda tatmin olacağını tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.