Aysal'dan Yıldırım'a özel mektup

Yıldırım'a yazdığı mektupta geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirten Aysal, "Kendisini aramadım. 'Söz uçar, yazı kalır' derler. İsterse mektubun içeriğini Yıldırım açıklayabilir" dedi.

Aysaldan Yıldırıma özel mektup
05 Temmuz 2012 Perşembe 12:04 tarihinde eklendi, 1.115 kez okundu.

 

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Yıldırım'a yazdığı mektupta geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirten Ünal Aysal, "Kendisini aramadım. 'Söz uçar, yazı kalır' derler. İsterse mektubun içeriğini Yıldırım açıklayabilir" dedi.
 
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın özgürlüğüne kavuşması sonrasında gözler altı ay önce "Aziz Yıldırım çıktığında ilk ziyaret edeceklerden biri ben olacağım" diyen Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'a çevrildi. Galatasaray yönetimi, Metris'ten tahliyeler sonrasında resmi sitesinden bir açıklama yayınlamış ve "Bugün açıklanan mahkeme kararları sonucu gerek beraat eden, gerekse mahkumiyetlerine karar verilerek tahliye edilen kulüp yönetici ve sporcularına geçmiş olsun diyor, bu vesile ile Türk Spor camiasının böyle bir sorunu tekrar yaşamamasını gönülden diliyoruz" demişti. Bu açıklamanın ardından G.Saray Başkanı Ünal Aysal'a, Aziz Yıldırım'ı ne zaman ziyaret edeceğini soruldu. Tatil için yurt dışında bulunan Aysal, yaptığı açıklamada "Kendisini telefonla aramadım ama dün(önceki gün) bir mektup kaleme alıp kendisine ulaştırdım. 'Söz uçar yazı kalır' derler. Ben bu mektupla kendisi hakkındaki iyi dileklerimi paylaştım ve geçmiş olsun mesajımı ilettim. Mektubun içeriğini benim açıklamam doğru olmaz. Aziz Bey isterse kamuoyu ile paylaşabilir." dedi.
 
"ZİYARET EDECEĞİM" DEMİŞTİ
Aziz Yıldırım'ı tutuklu kaldığı bir yıl süresince ziyaret etmeyen Ünal Aysal, Ocak ayının sonunda katıldığı televizyon yayınında "Yıldırım'ı ziyaret etmedim. İsterdim ama başka bir yaklaşım içindeyim. Biz iki büyük kulübüz ve orada kendisi bir acizlik içinde. Benim ziyaretim onu pek sevindirmez diye düşünüyorum. Sanki bir art niyet taşıyormuş gibi yorumlanır. Ben içerde olsaydım böyle düşünürdüm ve istemezdim. Ama kendisi çıktığında ilk ziyaret edeceklerden biri ben olacağım" diye konuşmuştu.