Aziz Yıldırım'ın son sözü Fenerbahçe

Beş aydır devam eden Şike davasının karar duruşmasında, sanıkların son sözleri alınıyor. Beraatini isteyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Dar ağacında olsak da son sözümüz Fenerbahçe” dedi.

Aziz Yıldırımın son sözü Fenerbahçe
02 Temmuz 2012 Pazartesi 09:54 tarihinde eklendi, 2.554 kez okundu.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen şike davasının 23. duruşmasında tutuklu sanıklar Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Yusuf Turanlı ile Şekip Mosturoğlu, Hasan Çetinkaya, Mecnun Odyakmaz ve Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 16 tutuksuz sanık katıldı.

 
Duruşmayı, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yeni ve eski yöneticileri de izleyici olarak katılıyor.
 
Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, duruşmaya katılan sanıklar ile duruşmada olmayan sanıkların avukatlarına son sözlerini sordu.
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin hakim ve savcılarına güvendiğini belirten Aziz Yıldırım, “Dar ağacında olsak da son sözümüz Fenerbahçe. Beraatimi istiyorum” dedi.
 
Sanıkların son sözlerini söylemesinin ardından mahkeme başkanı, kararını açıklamak için duruşmaya ara verdi.
 
YILDIRIM'A 27 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ 
Davanın ilk duruşması ise, 14 Şubat'ta gerçekleşti. Savcı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a 6 maçta şike, 3 maçta teşvik primi ve ekonomik çıkar sağlamak amacıyla örgüt kurmak-yönetmek suçlarından 3 yıl 10 ay 15 günden 27 yıl'a kadar hapis istedi.
 
Fenerbahçe yöneticilerinden İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mostoroğlu hakkında ise örgüt üyesi olmak ile şike ve teşvik primi suçlamalarından 2 yıldan 10 yıla kadar hapis istendi.
 
Beşiktaş eski teknik direktörü Tayfur Havutçu için şike yaptığı iddiasıyla 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
 
93 SANIK HAKKINDA NİHAİ KARAR 
Savcı davanın 1 numaralı sanığı Olgun Peker'in silahlı suç örgütü kurmak suçundan cezalandırılmasını istedi. Cuma günü çıkan ara kararda tutuklu 4 sanığın tahliye taleplerini reddeden mahkeme heyeti Pazartesi günü 93 sanık hakkında nihai kararını verecek.