Bakan Şahin'den 'takla' açıklaması

İdris Naim Şahin, Erzurum’un Hasankale ilçesinde kendisini gördüğüne sevindiğini söyleyen vatandaşa “Sevindiğin nereden belli. Hadi bir takla at ya da oyna da sevindiğini görelim” demişti

Bakan Şahinden takla açıklaması
17 Nisan 2012 Salı 13:44 tarihinde eklendi, 1.235 kez okundu.

 

Şahin, Meclis'te bir gazetecinin “Erzurum'da bir vatandaş ile diyaloğunuzdan sonra size yönelik tepkiler var” sözlerine, “Tepkiler sizin arkadaşlarınızdan” karşılığını verdi.
 
Aynı gazetecinin,”Siyasetçilerden de var” demesi üzerine Şahin, “ Siyasetçileri yönlendiren gazeteci arkadaşlarımız sağolsunlar. Siyasetçiler gündem sıkıntısı çektiği için çok normal bir şeyi... Önemli ile önemsiz olanı ayırt edememe gibi siyaset kurumumuzun bir hastalığı var. Bugün anlatacağız kendilerine” diye konuştu.
 
TAKLA PROTESTOCULARI GÖZALTINDA
 
Bakan Şahin'in Erzurum'da bir vatandaşla sohbeti sırasında söylediklerini protesto etmek isteyen Halkevleri üyesi bir grup, Bakanlık önünde toplandı.
 
Bakanlık çevresinde önlem alan polis, eylemin izinsiz olduğunu belirtip sloganlar atan protestoculardan dağılmalarını istedi. Güvenlik güçleri, uyarılara rağmen dağılmayan ve basın açıklaması yapmak isteyen 8 kişiyi gözaltına aldı.
 
Gözaltına alınanlar, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçundan haklarında işlem yapılmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.