"Başbakan gazileri üzmüş"

Açıklamanın sahibi, gazilerle biraraya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

Başbakan gazileri üzmüş
02 Kasım 2011 Çarşamba 20:25 tarihinde eklendi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ndeki gazileri ziyaret etti.


Ziyaretin ardından merkez çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, gazilerin sorunları olduğunu ve sorunlarının parlamentoda dile getirilmesini istediklerini söyledi.


Bir gazetecinin "Görüşme sırasında terör konusu gündeme geldi mi? Sizden bir talepleri oldu mu?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, gazilerin kendisine, Başbakan’ın açıklamasından duydukları üzüntüyü ilettiklerini söyledi.


Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: 
"Sayın Başbakan bir açıklama yapmış, açıklamada, 'bedelli askerlik dolayısıyla alınacak paraları gazilere, şehit yakınlarına vereceğiz' sözlerinden müthiş üzüntü duyduklarını ifade ettiler. 'Biz ülkemizi seviyoruz, kolumuzu, bacağımızı para karşılığında vermedik' diye bir serzenişleri oldu. Bunu da herhalde bu vesileyle sayın Başbakan duymuş olacak.” 


"ŞAFAK PAVEY'İ İSTEDİLER"
Kendisine ziyarette eşlik eden milletvekillerinin gazilerin sorunlarını not aldıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Bazı sorunlarını bütçe görüşmeleri sırasında dile getireceğiz, bazı sorunları için de kanun teklifleri vererek parlamentoyu harekete geçirmeye çalışacağız. Şafak Pavey'i istediler, 'buraya gelsin bizimle görüşsün' dediler. Şafak hanıma söyleyeceğim, o da gelip en kısa sürede gazilerimizle buluşacak" dedi.


NTV