Başbakan'dan randevu istedi!

Hülya Avşar Gezi Parkı olaylarıyla ilgili meslektaşlarına çağrıda bulunarak "Gezi'ye değil, randevu alıp Başbakan'a gitmeliyiz. Sanatçının görevi arayı bulmaktır" dedi

Başbakandan randevu istedi!
08 Haziran 2013 Cumartesi 09:14 tarihinde eklendi.
Gezi Parkı olayları ile ilgili bir yorum da Hülya Avşar'dan geldi. Avşar twitter sayfasından şunları yazdı:
 
- Görüyorum ki unutkan sandığımız halk biriktirmekteymiş şaşkın ve mutluyum. Kendimi bu gençliğin elinde güvende hissediyorum gururluyum. Gençlikle Türk olmakla gurur duymak taraf olmak değildir, barıştan sevgiden yanayım. Madem demokrasi diyorsunuz o zaman susana da saygı duyun, düşüncelerimle dostluklarım bakidir tamamen ortadayım.
 
'Barış için herkesin ayağına giderim'
 
- Sanatçının görevi toplanıp Başbakan'a gidip orta yolu bulmak olmalıdır. Bu yapılanlar doğru değil. Biz sanatçılar Gezi'ye değil Başbakan'a gitmeliyiz. Aksi takdirde özür dileyecekse de dilemez. İnsan psikolojisi eğer niyet barışsa daima demokrasiden yanayım, sanatçının görevi arayı bulmaktır.
 
- Büyüklük budur her şey kötüye gidiyor. Ben barış için herkesin ayağına giderim. Kimse geri atım atmıyor. Ne olacak böyle?Önce orta yol bulunmalı. Ben Başbakan'dan randevu talep ediyorum. Çözümün konuşarak hallolacağına inanıyorum, en azından deneyeceğim.