Başkan Schalke için ne dedi?

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Schalke eşleşmesini değerlendirdi.

Başkan Schalke için ne dedi?
20 Aralık 2012 Perşembe 13:58 tarihinde eklendi.

 

Galatasaray Başkanı Ünay Aysal, kura sonrası değerlendirmede bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı şöyle konuştu:
 
"Hayırlısı olsun benim gönlümden geçen ilk Schalke'ydi. Bir Alman takımıyla oynamak şu açıdan önemliydi. Bizim taraftarımız orada ağırlıklı olarak var ve eşit güçlerin mücadelesi olacaktır. Ortada bir maç olarak değerlendirmek durumundaydım. İnşallah devamı gelir başarılı olacağımıza inanıyorum. Umarım her şey planladığımız gibi olur.
 
KADROYA TAKVİYE OLACAK MI?
Net olarak ilk yarı maçları bitmedi. Trabzonspor maçından sonra hocamızla görüşüp hangi bölgelere kimleri istediğine dair rapor alıp en iyi oyuncuları takviye etmeye çalışacağız. Görevimiz bu teknik kadroya takviye yapmak. Zamanımız kısıtlı bir ön bilgim var kadro derinliği yönünden bir ön çalışmamız oldu, fakat hocamızla oturup konuştuktan sonra daha net şeyler olacaktır.
 
BÜYÜK BİR İSİM TRANSFER EDİLİR Mİ?
 
Geldiğimiz noktada büyük isimler peşinde koşmaktansa takıma faydalı olacak oyuncuları kadroya kazandırmak lazım. Büyük oyuncuların bundan önce de örnekleri var gelip uyum sağlayamıyorlar veya istediğimiz verimi alamıyoruz. İsim bağlantısı peşinde olmayacağız. Takımımıza katkı yapacak isimleri kadromuza katmaya çalışacağız. Eder konusunda kendimizi zorlayacağız, ama tekrar ediyorum isimden ziyade takım içinde çok rahat devreye girebilecek isimler önemli.
 
ARENA'NIN ZEMİNİ!
 
Bu konuda bir açıklama yaptık ve komple zemini yenileme kararı aldık. Derhal başlayacağız drenaj sistemimizi de değiştiriyoruz. Biz stadımızın zemini komple yenilenecek. Hatta bir risk aldık Beşiktaş maçına yetişemese de Arena'nın zeminini yenileyeceğiz.
 
AYSAL'IN GÖZDESİ EDER KİMDİR?
 
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın işaret ettiği Eder, Cim Bom'un ilk turda safdışı bıraktığı takımlardan Braga'da forma giyiyor. Portekiz Milli Takımı'nda da top koşturan yıldız forvetin boyu 1.88... 
 
25 yaşındaki golcü 2008-2012 yılları arasında Coimbra takımında 103 maça çıktı, 19 gol kaydetti. Sezon başında Braga'ya transfer olan Eder, 19 maçta 8 kez ağları havalandırdı. 
 
NE KADAR EDER?
 
Eder'in 'transfermarkt'taki değeri ise 4 milyon euro olarak ifade ediliyor.