Başkan Yardımcısı Tanrıverdi ''yargı hesabını soracak''dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''1 Ekim'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz açıldığı zaman teröre bulaşmış, terör suçu işlemiş hangi milletvekili varsa, terörle iç içe olmuş, kucaklaşmış milletvekili varsa, milletvekili sıfatına bürünmüş olan varsa bunların örtüleri kaldırılacak, yargı hesabını soracak'' dedi.

Başkan Yardımcısı Tanrıverdi yargı hesabını soracakdedi
18 Eylül 2012 Salı 19:38 tarihinde eklendi.

 

Tanrıverdi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'yü makamında ziyaret etti. Ziyarette Bingöl'de meydana gelen terör saldırısına değinen Tanrıverdi, ''Evlatlarımız hain saldırıyla karşılaştılar. Şehit olan evlatlarımız var, yaralı evlatlarımız var'' dedi. 
     
Şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Tanrıverdi, rengi, çeşidi ne olursa olsun şiddetin nereden, kimden gelirse gelsin terörü her şekilde lanetlediklerini vurguladı. 
     
AK Parti hükümetinin aldığı tedbirlerle ''terör belasından'' Türkiye'yi kurtaracağını vurgulayan Tanrıverdi, ''1 Ekim'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'miz açıldığı zaman teröre bulaşmış, terör suçu işlemiş hangi milletvekili varsa, terörle iç içe olmuş, kucaklaşmış milletvekili varsa, milletvekili sıfatına bürünmüş olan varsa bunların örtüleri kaldırılacak, yargı hesabını soracak. İnşallah kendileri de milletimizin arzu ettiği şekilde bedelini ödeyecektir'' diye konuştu. 
     
     -Yerel seçim takvimi- 
     
     
Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, yerel seçimin erkene alınması kararının da olgunlaştığını söyledi. TBMM'nin 1 Ekim'de açılacağını ve MHP'nin de olumlu bir yaklaşım sergilediğini hatırlatan Tanrıverdi, ''Yerel seçimler 27 Ekim 2013 tarihinde yapılacaktır. Böylece yerel seçim takvimi 5 ay öne alınmıştır'' dedi. 
     
Yerel seçimlerin daha sağlıklı bir ortamda yapılacağını ifade eden Tanrıverdi, yerel seçimlerin 5 ay öne çekilmesiyle halkın ilk defa kendi oylarıyla seçeceği Cumhurbaşkanı seçimini de sağlıklı bir şekilde yapılmasının temin edilmiş olacağını kaydetti. 
     
     -Antalya'daki bölge toplantısı- 
     
     
Tanrıverdi, yarın Antalya'da, Konya, Isparta, Karaman, Niğde ve Aksaray illerinden belediye başkanları, meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve teşkilat üyelerinin katılımıyla bölge toplantısını gerçekleştireceklerini söyledi. 
     
Yaklaşık 2 bin civarında bir katılım beklediklerini bildiren Tanrıverdi, toplantıda bilgi birikimleri, bugüne kadar yaptıkları ve yapılması gerekenler hakkında da bilgi alışverişinde bulunacaklarına işaret etti. 
     
AK Parti'nin seçimlerden ziyade gelecek nesilleri düşünen bir parti olduğunu belirten Tanrıverdi, bundan dolayı her zaman seçime hazır olduklarını ifade etti. 
     
Toplantıda aday sürecini de değerlendireceklerini kaydeden Tanrıverdi, ''Partimizin kimliği, kişiliği bellidir. Partimizi benimsemiş her arkadaşımız aday olma hakkına sahiptir'' diye konuştu. 
     
     -''Antalya'yı da AK Parti kadrolarında görmek istiyoruz''- 
     
     
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'den çalışmaları hakkında bilgi alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, AK Partili yöneticilerin insan merkezli, hizmet odaklı çalıştıklarını vurguladı. 
     
Yaşanabilir kentler ortaya koyarken uluslararası belediyelere de örnek olduklarını ifade eden Tanrıverdi, ''İdare ettiğimiz şehirlerde, yerleşim alanlarında hizmet vardır. Dolayısıyla çamur, çukur ortadan kalkar. Herkes sağlıklı su içebilir, herkes sosyal yaşam alanlarında huzurlu, güvenli bir şekilde yaşamını ailesiyle sürdürür. Bizim olmadığımız yerlerde çamurdan, çukurdan geçemezsiniz. Çeşmeden suyunuzu içemezsiniz, temiz bir havayı teneffüs edemezsiniz. AK Partili belediye ile olmayanlar arasında net farkı görebilirsiniz'' dedi. 
     
Kırsal alanlarda da hizmetlerin bu şekilde gerçekleştiğini vurgulayan Tanrıverdi, AK Partili belediyelerin kendi ülke halkına hizmet ederken, ülkesi dışındaki insanlara da model olduklarını bildirdi. 
     
İnsanın yüzünü güldürmek, Türkiye'de ileri demokrasiyi yerleştirmek adına yerel yönetimlerde görev alan insanlara da önemli roller düştüğüne dikkati çeken Tanrıverdi, yerel yönetim hizmetlerin o şehrin kalkınmışlığını gösterdiğine işaret etti. 
     
Kepez Belediyesi'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin büyük bir açığını, eksikliğini örtmüş durumda olduğunu savunan Tanrıverdi, ''Dışarıdan Antalya'ya gelenler büyük şehir hizmetlerine baksalar 'eyvah Antalya bu muydu-, Türkiye bu muydu-' diye düşünürler. Antalya Büyükşehir Belediyesi halka, şehre hizmet etmek yerine bizim değerlerimizle, Antalya'nın değerleriyle örtüşmeyen festivaller için paralarını harcıyor'' diye konuştu. 
     
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın seçim öncesinde verdiği sözleri yerine getiremediğini ileri süren Tanrıverdi, ''Çarkçı Kemal'in çırağı olarak bahaneler bulmaktadır'' dedi. 
     
Tanrıverdi, 2013'te yapılacak yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni de AK Parti kadrolarında görmek istediklerini kaydederek, ''Antalya'nın 5 yıllık kaybını önleyeceğiz. Seçimlerde 'Yaparsa hoca yapar' diye slogan atmışlardı, 3,5 yılın sonuna geldik, insanlar 'Bozarsa hoca bozar' demektedir'' diye konuştu. 
     
Tanrıverdi, daha sonra Döşemealtı Belediye Başkanı Nurittin Tursun'u da ziyaret etti.