Başkanlığı düşecek mi?

Futbolda Şike Davası'nın 1 numaralı ismi olan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kaderi belli oldu

Başkanlığı düşecek mi?
02 Temmuz 2012 Pazartesi 12:54 tarihinde eklendi, 2.130 kez okundu.

 

Davaya bakan Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar hakkındaki kararını açıkladı.
 
Davanın 1 numaralı ismi olan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kaderi de belli oldu. En çok merak edilen konu, Aziz Yıldırım'ın F.Bahçe Kulübü Başkanlığı'na devam edip edemeyeceği...
 
Hakimin verdiği karar göre Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım tahliye edildi. Öte yandan Aziz Yıldırım örgüt kurmak suçundan 2 yıl 6 ay ayrıca şike ve teşvik suçundan 3 yıl 9 ay hapis ve 1 milyon tl para cezası aldı. Yıldırım toplamda 6 yıl 3 ay ile cezalandırıldı.
 
BAŞKANLIĞI ŞU AN DEVAM EDİYOR
 
Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Aziz Yıldırım'ı, duruşma savcısı Ufuk Ermertcan'ın mütalaasında yer alan suçlamalardan dolayı cezalandırdığı için Yıldırım F.Bahçe Kulübü Başkanlığı'na devam edecek. Yıldırım bu aşamada Yargıtay'a başvurup, cezanın kaldırılması ya da düzeltilmesini talep edecek.
 
Yargıtay'dan karar çıkma süreci en az 5 ay süreceği için, Yıldırım 2013 yılının başına dek F.Bahçe Başkanlığı'na devam edecek.
 
Mahkeme başkanı bugün Aziz Yıldırım'a "Suçlusun ama serbestsin" dedi. Yargıtay, cezaları onarsa sanıkların yatmaları gereken bir ceza varsa bu da infaz edilecek. Yargıtay’ın cezaları onamasıyla birlikte hüküm kesinleşeceği için Yıldırım’ın başkanlığı düşecek.
 
Yargıtay, kararı bozup davanın yeniden görüşülmesi hükmüne varırsa süreç daha da uzayacak.
 
Duruşma savcısı Ufuk Ermertcan, hatırlanacağı üzere önceki gün verdiği mütalaasında, 6259 sayılı Sporda Şiddet Yasası kapsamında 6 maçta şike, 3 maçta teşvik ve örgüt kurmakla suçladığı Aziz Yıldırım hakkında 3 yıl ila 13 yıl 10 ay arasında hapis cezası istemişti.
 
(Sporx)