"Başörtüsü sadece çıplak..."

Son dönemlerde yapmış olduğu çıkışlarla eleştiri oklarının hedefi olan Levent Kırca, Aydınlık gazetesindeki köşesinde başörtülülerle tartışma yaratacak bir yazı kaleme aldı.

Başörtüsü sadece çıplak...
05 Şubat 2013 Salı 11:50 tarihinde eklendi, 1.694 kez okundu.

Danıştay 8. Dairesi'nin avukatlara başörtüsü serbestisi kararıyla ilgili yazısında, "AK Parti'ye güvenen 'sıkma başlılar' da mahkeme salonlarına girdi" diyen Kırca; "Dinimizin kitabı Kur'an-ı Kerim'i kaç kişi okudu acaba? Kur'an'da baş örtülecek, saç görünmeyecek diye bir şey yok!" dedi.

 
İşte Kırca'nın yazısından bir bölüm;
Yani hanım avukatlar mahkemede müvekkillerini başları iki kere örtük olduğu halde savunacaklar. Neden iki örtü? Saç tellerini erkeklere göstermemek için. Gösterilirse ne olur? Erkek günaha girer. Bu nedenle önce başlarını bağlıyor, bağladıktan sonra kıyısından köşesinden hala bir saç kılı görünmesin diye birde bandaj takıyorlar. Böylece saçları erkekleri tahrik etmiyor. Peki, vücutlarının bütün kıvrımlarını belli eden o giysilere ne demeli? Yüzlerindeki boyalara, göz makyajlarına, takma kirpiklerine, estetikli ve botokslu yüzlerine ne diyeceğiz? Olduk olmadık yerlerde dansözlere taş çıkarırcasına göbek atmaları erkeklerin başını döndürmüyor mu?
 
KUR'AN-I OKUYUN
Dinimizin kitabı "Kur'an-ı Kerim'i" kaç kişi okudu acaba? Kur'an'da baş örtülecek, saç görünmeyecek diye bir şey yok! Binbeşyüzyıl önce bütünüyle çıplak gezen, göğüsleri açık bir şekilde dolaşan Arap kadın larına "Kur'an-ı Kerim" edep yerlerinizi örtün demiş. Hiçbir şeyi okumayanlar bari hiç olmazsa dinimizin kitabı "Kur'an-ı" okuyuverin bir zahmet. Ey uyuyanlar! Uykuda gezenler! Nereye gidiyoruz? Nereye götürülüyoruz? Farkında olmanız için daha neyi bekliyorsunuz?