Başvurana nakit ödeme yapılıyor! Son tarih...

Yüzlerce kişiye güzel haber! Hibe desteği veriliyor. Başvurular için son tarih 31 Aralık. Hibe desteğinde en düşük miktar 250 bin, en yüksek tutar ise 1 milyon olarak belirlendi.

Başvurana nakit ödeme yapılıyor! Son tarih...
23 Kasım 2020 Pazartesi 12:01 tarihinde eklendi, 1.760 kez okundu.
ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, 2010 yılından beri bölge illerinin kalkınması için çeşitli hibe destekleri verdiklerini, 10 yıldır verilen desteklerin cari fiyatlarla 300 milyon lirayı aştığını, bölgedeki toplam yatırım tutarının ise 550 milyon lirayı bulduğunu söyledi. Programda birkaç önceliklerinin olduğunu dile getiren Kilci, şöyle devam etti:
 
“Bunların başında, özellikle kırsal alanda tarım ve hayvancılık odaklı kadın örgütlenmesinin artırılması, kooperatifleşmenin desteklenerek kurumsal yapılara kavuşturulması geliyor. Ata tohumlarının geliştirilmesini de önemsiyoruz. Ülkemizde binlerce yerel ata tohumu var. Bunların tekrar ortaya çıkarılması ve kaybedilmemesi, bunlar için gerekli pazarlama ağlarının kurulması, üretim, paketleme ve çiftçiyle buluşturma ağlarının kurulması bir diğer önceliğimiz.”
 
Proje başvurularında son tarihin 31 Aralık olduğunu belirten Kilci, proje başına en az 250 bin, en fazla 1 milyon lira destek vermeyi planladıklarını kaydetti. (Milliyet)