BDP'den, CHP'li adaya suç duyurusu

BDP Tunceli İl Teşkilatı, CHP’nin Akpazar Beldesi adayı Cemal Bulut’un kömür yardımıyla ilgili suç duyurusunda bulunacak.

07 Şubat 2014 Cuma 20:19 tarihinde eklendi.


BDP Tunceli İl Başkanı Ergin Doğru, Mazgirt ilçesi Akpazar Belde Belediyesi’ne CHP’den aday olan Cemal Bulut’un, köylerde kömür yardımı yaparak seçim sürecine şaibe düşürdüğünü savunarak, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

BDP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Ergin Doğru, “17 Aralık’ta ayakkabı kutularından çıkan dolarlar Dersim Peri’de kömür olarak insanlara sunuluyor.

Zihniyet, aynı zihniyet. Biri milyon dolarları götürürken, diğer taraftan insanları kömürle satın almaya çalışıyorlar. Biz bunun, şimdiden Dersim’de yaşanacak seçimlere şaibe düşüreceğini söylüyoruz. Bu anlamda tüm yasal haklarımızı kullanacak, suç duyurusuyla bu durumu teşhir edeceğiz.” dedi.

CHP adayının, beldeye bağlı köylerde on günden bu yana kömür dağıttığını belirten Doğru, Kılıçdaroğlu’na da çağrıda bulundu. Doğru, “Sayın Kılıçdaroğlu’na çağrı yapıyoruz. Eğer gerçekten söylediklerinde samimiyse, dürüst, temiz siyaseti kendi partisinden başlatsın. Derhal Peri adayını görevden alsın. Beklentimiz budur.” diye konuştu. Doğru, basın toplantısında kömür dağıtımında çekilen video ve fotoğrafları da basınla paylaştı.


CİHAN