Bebek Bakıcısına İhtiyaç Artıyor

Son zamanlarda artış gösteren bebek bakıcısına olan ihtiyaç giderek büyümektedir.

Bebek Bakıcısına İhtiyaç Artıyor
22 Şubat 2021 Pazartesi 15:36 tarihinde eklendi.

Çalışan anne ve babaların, evde olmadığı zamanlarda bebeklerinin güvenliğini, fiziksel ve psikolojik bütünlüğünü garanti altına almakla yükümlü olacak bir bebek bakıcısı temininde bazen zorluklar yaşamaktadır. Son zamanlarda korona virüsten kaynaklanan pandemi dönemi de buna eklenince, bebek bakıcısına olan ihtiyaç giderek artış göstermektedir. Salgın sebebiyle bazı iş kollarının kısıtlı ya da uzun süreli kapanması çalışanlar ve iş yeri sahiplerinin maddi sıkıntılar içine düşmesine neden oldu. Evde çalışmayan bireyler bu dönemde farklı iş kollarına yönelerek içinde bulundukları maddi sıkıntıyı bertaraf etmeye çalışırken, evde bakıma muhtaç bebeklerine bakıcı temini için arayış içine girdiler. Yaşanılan bu zorlu süreçte tecrübeli bebek bakıcısı açığı hiç bu kadar çok hissedilir olmamıştı.
 

Bebek Bakıcısı Seçerken Dikkat!
 

Uzmanlara göre bakıcı adayının vermiş olduğu referansları dikkatle inceleyip çalışmış olduğu diğer yerlerden mutlaka onay almak gerekiyor. Uzmanlar bu konuda şu ifadeleri kullanıyor:
 

“Bebek bakıcısıyla görüşürken sorularınızı mutlaka sorun ve tatmin edici cevaplar isteyin. Bebek bakıcısı seçerken her şeyden önce bebek bakıcınızın güvenilir olması, çocuğunuzun sevebilmesi, konusunda tecrübeli, ilk yardım bilgisine sahip ve ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda hazır olması aranan niteliklerdir. Ayrıca mesleğinin gereğini yerine getirebilecek fiziksel ve ruhsal yetkinliğe sahip ve ayrıca haklarında iyi referanslara sahip olması gerektiği önemle vurgulanmaktadır.”
 

Uzman pedagoglar, ebeveynleri sosyal medya acılığı ile yapılan uyarıları göz önünde bulundurmasını ve aradıkları bebek bakıcısını temin eden şirketlerin veya kişilerin mutlaka lisanslı olmasına dikkat etmeleri konusunda hem fikirler. Taleplerin yüksek olması nedeni ile bu iş kolunda tecrübesi ve lisansı olmayan şirketlerin ortaya çıkması tedirginlik yaratıyor.
 

Türkiye’de Tecrübeli Bebek Bakıcısı Arayışı
 

Son zamanlarda artış gösteren bebek bakıcısına olan ihtiyaç giderek büyümektedir. Çalışan ebeveynler bebeklerini pandemiden dolayı, dışarı çıkması kısıtlanan büyük aile fertlerine bırakmakta da sıkıntı yaşıyor. Bu sebebiyetle bebeklerine bakacak tecrübeli çalışan arayışını konusunda uzmanlaşmış firmalardan yardım alarak çözüm bulmaya çalışıyorlar.
 

İŞKUR’un destekli firmaları tercih etmeniz hem sizlerin hem de çocuklarınızın güvenliği için önem arz etmektedir.
 

İçeriğin Kaynağı: https://www.insanbul.com/hizmet/bebek-cocuk-bakicisi/bebek-bakicisi/26