Beckham'ın Filipinler ziyaretinde renkli görüntüler

Dünyaca ünlü İngiliz futbolcu, UNICEF İyi Niyet Elçisi David Beckham, 14-15 Şubat'ta Filipinlere duygu yüklü bir ziyarette bulundu.

Beckhamın Filipinler ziyaretinde renkli görüntüler
17 Şubat 2014 Pazartesi 23:21 tarihinde eklendi.
Beckham, geçtiğimiz Kasım ayında Filipinleri vuran Haiyan tayfunundan en ağır biçimde etkilenen Leyte adasını ziyaret etti.

Tayfundan etkilenen çocukların hastalık, okula gidememe ve sömürülme gibi risklerle karşı karşıya olmalarına dikkat çekmek için Filipinleri ziyaret eden ünlü İngiliz futbolcu, burada UNICEF'in çocuklara yönelik yaşamsal çalışmalarını izledi, afet durumlarında çocuklara yönelik aşıların ve tıbbi bakımın önemini yerinde görmek üzere bir sağlık merkezine gitti. Tayfunun evlerini yok ettiği çocuklar ve ailelerle buluşan David Beckham, duygularını şöyle ifade etti:
 
"Tayfunda deniz ve fırtına köylerini silip süpürdüğünde üzerlerinde bulunan giyecekleri dışında ellerinde hiçbir şey kalmayan, kimisi henüz 2 yaşındaki çocukları görmek, bir baba olarak beni çok duygulandırdı. İnanılmaz ölçüde ürkütücü koşullarda ana babalarını, kardeşlerini yitirmiş çocuklar var. Bunları duymak gerçekten son derece sarsıcı' diye konuştu.

Çocuklara hediye oyuncaklar da dağıtan Beckham, alıştırma kitaplarının çocuklara dağıtılmasına yardımcı oldu ve eski okulun yıkıntıları önünde çocuklarla futbol oynadı. UNICEF İyi Niyet Elçisi Beckham, duygusal anların yaşandığı ziyaretine ilişkin olarak, 'Haiyan tayfununu yaşayan çocuklar halen bu olayın travması altında ve yardıma muhtaç.

Tayfun ülkeyi vurduğunda UNICEF yaşam kurtarıcı malzeme yardımları yapmıştı. UNICEF ihtiyaçlar sürdükçe burada kalacak, çocukların daha fazla mağdur olmalarına izin vermeyecek. Böyle acil durumlarda halkın bağışlarının çocukların yaşamları üzerinde inanılmaz ölçüde etkili olabileceğini burada, Filipinlerde gördüm. Bu tür krizlerden bir kısmı manşetlere çıkmasa da, son derece zorlu koşullarda yaşayan bu çocukları unutmamalıyız.

Kamuoyuna çağrıda bulunuyorum: Bu çocukların durumunun her gün biraz daha iyiye gitmesi için, geçmişte başarılı örneklerde görüldüğü gibi, UNICEF ve benzeri kuruluşlara yardım adına elden gelen her şey yapılmalıdır."

DHA