Bedelli için kampanya başlattı

32 yaşındaki işçi Mehmet Y. “Bedelli Askerlik” yasasından yararlanabilmek için ilginç bir yola başvurdu.

Bedelli için kampanya başlattı
27 Kasım 2011 Pazar 11:11 tarihinde eklendi.

 

Ankara’da bir kamu kuruluşunda çalışan 32 yaşındaki işçi Mehmet Y. bu hafta TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edilmesi beklenen “Bedelli Askerlik” yasasından yararlanabilmek için ilginç bir yola başvurdu.
 
“Bedelli kampanyama destek olun”
 
Çalıştığı kurumlardan ve yakın çevresinden tanıdıklarına toplam 50 TL’ye mal olan yüzlerce SMS gönderen Mehmet Y. “Bedelli kampanyama destek olun” dedi. Gönderdiği SMS’in ardından yanıt mesajı atan birçok kişi, “Bir hesap numarası ver, bir yardımım dokunsun” deyince hemen bir bankada hesap açtıran Mehmet Y. hesapta 8 saatte 12 bin 300 TL toplandığını görünce gözlerine inanamadı. 
 
"Bu gidişle bedelli ücretinin hepsini toplarım”
 
“Bu kadarını beklemiyordum, demek ki çok sevenim varmış” diyen Y., yasa çıkıncaya kadar tezkere parasının tamamını toplayacağını belirtti. Habertürk’e konuşan Y. “Yıllarca birçok bürokrat ile aynı kamu kuruluşunda çalıştım. Bugün çoğu yurtdışı dahil, Türkiye’nin birçok yerinde görevlerine devam ediyorlar. Ben de mesaj attım ve bana güçleri oranında yardımda bulundular. Amerika’dan ve Almanya’dan bile para gönderen oldu. Hepsinden Allah razı olsun, bu gidişle bedelli ücretinin hepsini toplarım” dedi.

Habertürk