Behlül, Bruno oldu

ABD'de İspanyolca yayın yapan Telemundo, senaryosunu satın aldığı Aşk-ı Memnu'yu yeniden çekti

Behlül, Bruno oldu
25 Temmuz 2012 Çarşamba 19:54 tarihinde eklendi, 2.486 kez okundu.

 

Türkiye’de çekilen son versiyonu reyting rekorları kıran Aşk-ı Memnu dizisi Arap ve Balkan ülkelerinden sonra şimdi de Amerika’ya ihraç edildi. Kıvanç Tatlıtuğ (Behlül) ile Beren Saat’in (Bihter) başrollerini oynadığı, Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı kitabından uyarlanan Aşk-ı Memnu’nun senaryosu Telemundo kanalına satıldı. ABD’de Latin azınlıklara yönelik yayın yapan ve dünya üzerinde en çok izlenen ikinci İspanyol kanal olma özelliği taşıyan Telemundo kanalı oyuncu seçimini tamamladıktan sonra çekimlere başladı. Türkiye’de, Aşk-ı Memnu (Yasak Aşk) adıyla çekilen dizi ABD’de Pasion Prohibida (Yasak Tutku) olarak isimlendirildi.
 
Behlül, Bruno oldu       
Pasion Prohibida isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Behlül karakterini genç aktör Jencarlos Canela oynuyor. Beren Saat’in oynadığı Bihter karakterini ise seksi aktris Gaby Espino canlandırıyor. İngilizce altyazılı olarak hazırlanan dizinin 2013 yayın döneminde seyircinin karşısına çıkacağı açıklandı. Türk televizyonlarında iki sezon gösterilen Aşk-ı Memnu’nun, Telemundo kanalında Telenovela türüne bağlı olarak tek sezon olarak hazırlanması bekleniyor. Dizinin önceki gün yayınlanan tanıtım videosunda, Behlül karakterinin Bruno, Bihter’in Mariana olması dikkat çekerken, Adnan Bey Juan Pablo, Firdevs ise Deborah olarak adlandırıldı.
 
Aşk, ihanet ve hezimet
Aşk-ı Memnu, Adnan Bey (Selçuk Yöntem) ile ailesi etrafında gelişen olayları konu alıyor. Adnan Bey, kızı Nihal ve ölen arkadaşının oğlu Behlül (Kıvanç Tatlıtuğ) ile oturur. Hayatları, Firdevs Hanım ve kızları Peyker ile Bihter’le keşisince bambaşka bir mecrada ilerler. Adnan Bey, Bihter’e gönlünü kaptırır ve ikili evlenir. Adnan Bey ile Bihter’in mutlulukları, Behlül’ün sahneye çıkmasıyla bozulur. Behlül, babası gibi bildiği Adnan Bey’in genç eşi Bihter’le yasak bir aşka yelken açar. Yasak aşk ortaya çıkınca hikaye Bihter’in trajik intiharıyla son bulur.

Habertürk