'Belediyeciliği rant kapısı olmaktan çıkaracağız'

Saadet Partisi (SP) Erzurum Büyükşehir Belediye başkan adayı Faik Çalık, kazanmaları halinde belediyeciliği rant kapısı olmaktan çıkaracaklarını söyledi.

Belediyeciliği rant kapısı olmaktan çıkaracağız
22 Şubat 2014 Cumartesi 16:09 tarihinde eklendi.

SP Büyükşehir Belediye başkan adayı, ilçe ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Çat'a çıkarma yapan Faik Çalık, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Çalık, Çat'ın sosyo- ekonomik nedenlerle göç verdiğini belirterek," Çat, göç veriyor. Hizmet ve yatırımlardan gerekli payı alamayan Çat'lılar topraklarını, evlerini terk ediyor. Çat göçle köy görünüme dönüştü. " dedi.

Çalık, göreve seçilmesi halinde şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini ve belediyeliri rant kaphısı olmaktan çıkartacaklarına dikkat çekerek,"Seçilirsek halkımız şeffaf belediyecilik görecek. Kaynakları israf etmeyeceğiz.Yandaşlık, kayırmacılık, partizanlık yapmayacağız. Belediyeciliği rant kapısı olmaktan çıkartacağız. İhaleler, satışlar, kiraya vermeler şeffaf olacak. Hırsızlık, rüşvet, talan, dolan, kayırma son bulacak.Kentsel dönüşümü, rantsal dönüşümle değil; yerinde dönüşüm projeleri desteklenecek. Halkımıza dayatma değil çözüm üretilecek. Reklam panolarıyla değil hizmetle tanınacağız. Mesai mefhumu olmadan çalışacağız.Her geçen gün partimize yeni katılımlarla güçlendiklerini partimize olan teveccühün her geçen gün arttığını görüyoruz.Siyasetin yeni merkezi Saadet Partisi olduğunu ülkenin tek alternatifinin Saadet olduğunu bu seçimde halkımız bizleri destekleyerek göstereceğiz.Her seçimde kavga havası oluşturarak gerginlik siyaseti ile oy alanlar bu seçimde gereken dersi halkımızdan alacak." dedi.
 


CİHAN