"Ben olsam yapmazdım"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul’da katıldığı açılışta bir gazetecinin AK Parti Milletvekili Hakan Şükür’ün bir televizyonda yorumcu olmasının yarattığı tartışmaları hatırlatması üzerine, yasal bir kısıtlama bulunmadığını hatırlattı.

Ben olsam yapmazdım
19 Şubat 2012 Pazar 08:26 tarihinde eklendi.

Bülent Arınç şöyle konuştu: “Muharrem İnce (CHP) benim dönemimde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okulda ders vermek istediğini ifade etmişti. Biz de ‘Milli Eğitim Bakanlığı bir kamu kuruluşudur. Ona bağlı olan bir okulda yasalarımız gereğince ders vermeniz mümkün değildir’ demiştik. Dün TBMM Başkanlığı’nın açıkladığı karar her şeyi ifade ediyor. O kararın içerisinde Hakan Şükür’ün yaptığı işleri yasaklayan bir madde olmadığı görünüyor. Yasak olmamasına rağmen etik açıdan veya siyasi açıdan bu yapılmalı mı derseniz, bu kişiye bağlı bir davranış olur. Mesela ben aynı durumda olsaydım böyle birşeyi yapmak istemezdim.” 

‘MUHALEFET CİDDİ DEĞİL’ 

Muhalefetin, MİT Yasası ile ilgili eleştirilerine yönelik bir soru üzerine de Bülent Arınç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştiri ve endişelerine inanmadığını söylediğini hatırlattı. Bülent Arınç “Bunların hiçbiri ciddi ve samimi değildir. Eğer öyle olsaydı, en az 200 kişilik muhalefet partisi millet vekillerin den sadece 60’ı aleyhte oy kullanmazdı” dedi. Bülent Arınç “CHP hiç olmazsa bu sözünü tutmalı ve anamuhalefet partisi olarak kendine tanınan müracaat hakkını (Anayasa Mahkemesi) kullanmalı” diye konuştu.


Habertürk