"Ben Türk değilim"

Hakan Şükür, bir öğrencinin Kürt sorunuyla ilgili sorusuna, "Ben Arnavutum yani Türk değilim" yanıtını verdi.

Ben Türk değilim
22 Şubat 2013 Cuma 19:10 tarihinde eklendi, 1.853 kez okundu.

 

Ak Parti Milletvekili Hakan Şükür, Burdur ziyareti kapsamında protokol üyeleriyle birlikte zihinsel engellilerden oluşan 'Bizim Çocuklar' futbol takımıyla maç yaptı.

Hüsnü Bayer Spor Salonu'nda yapılan maçta, Hakan Şükür ilk yarıda protokol üyelerinin takımında yer aldı. Şükür ikinci yarıda ise Bizim Çocuklar Takımı'nın formasını giyerek protokol üyelerine karşı oynadı. Karşılaşmayı, Bizim Çocuklar Takımı 8-3 kazandı. Karşılaşmanın ardından Vali Nurettin Yılmaz, Şükür'e Burdur'un da plaka numarası olan 15 numaralı milli takım forması hediye etti. 
 
Hakan Şükür daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Medya ve Spor Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı. Şükür, söyleşide, futbol ve siyasi hayatındaki anılarını anlattı. 
 
DÜNYA KARMASIYLA JÜBİLE 
 
Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Hakan Şükür, Galatasaray'da kendisine jübile yapılmamasının hatırlatılması üzerine, "Ayrılacağımı bilseydim güzel ayrılırdım. En azından çocuklarıma güzel bir hatıra bırakırdım. Bu açıkçası beni daha çok üzdü. Jübile yapılmayabilir, ama bir hayır kampanyasına dönüştürülecek bir etkinlik yapılabilirdi. Dünya karması ile bunu yapmayı düşünüyorum. Geliri bağışlanmak üzere" dedi.
 
BEN ARNAVUT'UM 
 
Bir öğrencinin Kürt sorunuyla ilgili sorusu üzerine Hakan Şükür şunları söyledi: "Bugün yapılmak istenenleri hiç kimsenin kenara atmaması lazım. Ama buradan güç alan başka düşünceler de var. Yani bunun böyle olmasını istemeyen düşüncelerde var. Bizim hassasiyetlerimiz belli. Ülkeyi, bütünlüğü, mezhebi, dini, dili, ırkı ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun, beraber yaşama, beraber bazı şeyleri çözme adına çok önemli. Bugün çok net görüyorsunuz kamuoyunda. Kolay bir süreç değil. Sizin attığınız adımlara ne kadar adım gelecek onu hep beraber göreceğiz. İnşallah daha sık beraber olur, daha fazla sorunlarımızı konuşup bu dostluğu kardeşliği pekiştirmek istiyoruz. Başta Kürt kardeşlerimizle olmak üzere. Ben bir Arnavut'um. Aslında bu açıdan bakarsanız Türk değilim. Ama bu topraklarda ekmek yedim. Bu topraklarda yaşıyorum. Geçmiş dönemde kalıplara bölünmüşlük nasıl varsa, etnik kökenlere bölünmüşlükte maalesef oldu. Bunları yönetmek çok zor. Herkes bir hak arayışı içinde oldu. Bunları devlet olarak vermek ve kafa yormak, bunlarla ilgili çalışma yapmak zorundasınız. Bugünün iktidarı olarak bizde bunu yapıyoruz." 
 
Galatasaray'ın yeni transferleri Didier Drogba ve Wesley Sneijder'i de değerlendiren Şükür, "Çok kaliteli iki oyuncu. Renk kattılar. Umarım çok başarılı olurlar. Ülkemizdeki diğer gençlere de örnek olurlar çünkü uluslararası çok önemli oyuncular. Ben ikisi de beğeniyorum. Ama performansları ne olur hep beraber göreceğiz" dedi. 
 
HAKAN ŞÜKÜR: ESKİDEN SESİMİZ SAHADA KISILIYORDU ŞİMDİ SİYASETTE KISILIYOR 
 
Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in daveti üzerine Burdur'a giden Ak Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Bucak İlçesi'ni ziyaret etti. İlk olarak Bucak Belediyesi'ni ziyaret eden Şükür'ü Belediye Başkan Vekili İbrahim Sarı ve partililer karşıladı. Şükür'e Milletvekili Bayram Özçelik ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ekici de eşlik etti. Ziyarette, kendisine ikram edilen Bucak salebi içen Hakan Şükür, "Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan tavsiye etmişti. Meclis'te de Bucak salebi içmiştik. Ama yerinde içmek daha zevki oldu" dedi. 
 
Hakan Şükür belediye ziyaretinin ardından Ak Parti İlçe Teşkilatı'na geçti. Burada partilerle konuşan Hakan Şükür, "Eskiden sahada top oynarken bağırıp çağırırken sesimiz kısılıyordu. Şimdi de siyasette sesimiz kısılıyor. Bucak salebi içtim. İnşallah sesimi düzeltir" dedi. 
 
TÜRKİYE'YE DEĞER KATTIK 
 
Ak Parti'nin uluslararası platformda Türkiye'ye değer kazandırdığını anlatan Şükür, "Değerli büyüğümüz ve Başbakanımızın yanında olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu mutluluğun yanında partimizin çok büyük hizmetleri ve hizmetlerim olacaktır. Bunlar sizlerin duaları ile olacaktır. Duanın gücü ile çok önemli yerlere geldim. Tabi ki kendi yaptıklarım çalışmalarım oldu, ama dua olmadan hiçbir şey yapamazsınız. Her birimizin muhtaç olduğu bir şey dua, bir birimize dua edelim" diye konuştu. 
 
BİZİM İÇİN DUA EDEN İNSANLAR VAR, OTURMAKTAN UTANIYORUM 
 
Ak Parti'nin sadece seçim zamanlarında insanların peşinden koşturup oy isteyen bir parti olmadığını belirten Şükür, "Ak Parti'nin beni en etkileyen tarafıdır. İnsanlara samimi duygular ile hizmet veriyorsanız mutlaka seçimleri kazanırsınız, bu oyları veren o insanları düşünmek ve onlara hizmet etmek en güzel tarafı. Bizleri hiç tanımayan insanlar Başbakanımız ve bizlere dua ediyor. Bunun için açıkçası kendimi oturarak görmekten utanıyorum. Bunları düşündüğüm içinde ben ve tüm milletvekili arkadaşlarımız elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz" dedi. 
 
Hakan Şükür'e konuşmasının ardından Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Mutlu, kumdan yapılmış tablo hediye etti. Ziyaretin ardından partililerle fotoğraf çektiren ve getirilen formaları imzalayan Hakan Şükür daha sonra Bucak'tan ayrıldı.

DHA