Beren Saat'ten özür diledi

Yavuz Bingöl, “Gecenin Kanatları” filminin galasına katılmadığı için sert sözlerle eleştirdiği Beren Saat’ten özür diledi ve ekledi: Umarım beni affeder ve görüşürüz

Beren Saatten özür diledi
16 Ocak 2012 Pazartesi 09:57 tarihinde eklendi, 1.480 kez okundu.

 

Kadına şiddet konusuna vurgu yapan “Kurtuluş Son Durak” filminde rol alan Yavuz Bingöl, 3 yıl önce hakkında sert sözler sarf ettiği Beren Saat’ten özür diledi.

Yavuz Bingöl, Beren Saat’e kendisinin de rol aldığı, Aralık 2009’da seyirciyle buluşan “Gecenin Kanatları” filminde başrol oynadığı halde galaya katılmadığı için tepki göstermişti. Filmin fragmanında göğsünün göründüğü kareye yer verildiği için, Mahsun Kırmızıgül’ün de ortağı olduğu yapımcı Boyut Film’i protesto ederek galaya katılmayan Beren Saat‘in tavrı Bingöl’ü öfkelendirmişti.

Yavuz Bingöl, o dönem “Her hafta ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde de sevişiyor. Filme gelince mi rahatsız oluyor?” şeklinde demeç vererek Beren Saat’i eleştirmişti. Yapımcı Kırmızıgül ve ortağı Murat Tokat da Saat’e 30 bin liralık tazminat davası açmıştı.
 
‘Canım arkadaşımdan özür diliyorum’
Aradan geçen 3 yılda Yavuz Bingöl’ün, projelerine destek verdiği Mahsun Kırmızıgül’le arası bozuldu.

Yavuz Bingöl, “Ben her zaman kendisine destek oldum. Ama aynı desteği ondan göremedim. Mahsun’la konuşmuyorum” dedi.

“Gecenin Kanatları”nın tanıtımı sırasında da yakın arkadaşı Kırmızıgül ve ekibine destek vermek için Beren Saat hakkında ağır konuşan Yavuz Bingöl, bu sözlerinden de pişman oldu.

Yavuz Bingöl’ün pişmanlığında son filmi “Kurtuluş Son Durak”ta birlikte kamera karşısına geçtiği Belçim Bilgin’in sözleri etkili oldu.

Bilgin yakın arkadaşı Saat’in o dönem yaşadığı kötü psikolojiyi anlattı. Hata yaptığına karar veren Bingöl, Güneri Cıvaoğlu’nun dün yayımlanan “Şeffaf Oda” programında, “Programınızı güzel bir şeye alet edeyim. Filmimiz bir kadın hikâyesi, bu da vesile olsun. Hepimizin tanıdığı, sevdiğimiz Beren Saat’in kalbini kırdım. Sevgili Beren Saat, canım arkadaşımdan özür diliyorum. O ne için özür dilediğimi bilir. Umarım beni tekrar affeder ve görüşürüz” diye konuştu.