Berlusconi'nin kasasını kaçırdılar

İtalya'da bugün Milano polisinin gözaltına aldığı 3'ü İtalyan, 3'ü de Arnavut silahlı 6 kişinin, eski başbakanlardan Silvio Berlusconi'nin muhasebecisini fidye için kaçırdıkları iddia edildi.

Berlusconinin kasasını kaçırdılar
19 Kasım 2012 Pazartesi 21:03 tarihinde eklendi.

Ülke kamuoyuna yansıyan olayda, silahlı bazı kişilerin, ''Berlusconi'nin kasası'' olarak bilinen Giuseppe Spinelli ve eşini rehin alarak Berlusconi'yi arattığı ve Berlusconi'nin 564 milyon ceza ödemeye mahkum olduğu ünlü Mondodori yayıncılığın alımı davasında kendisi lehine olan evraklar ile Temsilciler Meclisi Başkanı Gianfranco Fini ile olan videosunun değişimi için 35 milyon avro istedikleri belirtildi. 

     
15 Ekim'i 16'sına bağlayan gece rehin alınan Spinelli ve karısının, fidye ödenmeden nasıl serbest bırakıldığı ve olayın Berlusconi'nin avukatlarınca neden 17 Ekim günü polislere haber verildiği, İtalyan basını tarafından merak konusu olarak nitelendirildi. 
     
Berlusconi'nin avukatı Niccolo Gheddini, fidye talebinde bulunan saldırganların elinde herhangi bir dökümanın bulunmadığını sadece Berlusconi'den para koparmak için bu harekete giriştiklerini söyledi. Gheddini, olay günü Spinelli'nin ise çok korkmuş ve şoka uğramış bir halde olduğunu dile getirdi. 
     
Gözaltına alınan 6 kişinin, çarşamba günü sorgulanmasına başlanacağı ifade edildi.