Beykoz’u yine yaktılar

Beykoz'da ormanlık alanda 4 farklı noktada yangın çıktı. Havadan ve karadan yapılan müdahalelerle yangınlar büyümeden söndürüldü.

Beykozu yine yaktılar
15 Temmuz 2013 Pazartesi 13:48 tarihinde eklendi.
Beykoz'da Cuma gününden beri her gün orman yangını çıkan bölgede bu gün de 4 farklı noktada orman yangını çıktı. Orman yangını havadan ve karadan yapılan müdahaleyle kontrol altına alınarak söndürülürken, yetkililer peş peşe çıkan yangınlar nedeniyle kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.
 
Çavuşbaşı'ndaki ormanlık alanda saat 12.45 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Farklı 4 ayrı noktada çıkan yangına, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait çok sayıda arazöz ve iş makinası ile Çavuşbaşı, Ümraniye, Kavacık itfaiye grupları müdahale etti. Yangını söndürme çalışmalarına 2 helikopter de havadan destek verdi. Yangın yerine polis ekibi sevkedildi. Yangın havadan ve karadan müdahaleyle yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı. Yangında soğutma çalışmaları devam ederken ilk belirlemelere göre yaklaşık 1 hektarlık alan zarar gördü. 
 
Yetkililer, yangının 4 ayrı noktada çıkması ve aynı bölgede Cuma, Cumartesi ve Pazar günü de peş peşe yangınlar çıkması nedeniyle kundaklama ihtimali üzerinde duruyor. Cuma gününden beri devam eden orman yangınlarında toplam 9 hektar orman alanı zarar gördü.

DHA