''Biz 'Türkiye' dedik, siz ' Saray' dediniz''

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP, MYK çalışmaları devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biz Türkiye dedik, siz  Saray dediniz
25 Ağustos 2015 Salı 17:10 tarihinde eklendi, 5.855 kez okundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP, MYK çalışmaları devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
CHP'nin seçim hükümetinde yer almayacağını yenileyen Koç, "Biz 'Türkiye' dedik. Siz 'Saray' dediniz" diyerek, terör olaylarına ilişkin, "Başkanlık olsaymış şehit tabutları gelmezmiş bunu söyleyenler AKP'nin bakanları. Bu açıkça bir suçun itirafıdır. Bu sözü söyleyen bakanlar bugünkü terör sorununun doğmasında 7 Haziran'da verdiğiniz oyun etkisi var diyorlar. Yani evlatlarınız bize oy vermediğiniz için ölüyor. Türkçesi budur" diye konuştu.
 
Terör ile mücadelenin tavizsiz sürmesi gerektiğini vurgulayan Koç, terörün maddi ve manevi zararlara yol açtığını belirtti. Koç, "PKK terör örgütüdür derhal silah bırakmalıdır, AKP de artık Öcalan ile arasına mutlaka mesafe koymalıdır. Bu sözler yakanızda duruyor nereye koyacaksınız bu sözleri. Terörle etkin mücadele konusunda Türkiye mutlaka üzerine düşeni tereddütsüz yapmalı" diye konuştu. 
 
"BİTME NOKTASINA GELEN TERÖR NEDEN ŞİMDİ BU HALDE?" 
Terör olaylarına değinen Koç, "Bitme noktasına gelen terör neden şimdi bu halde?" diye sordu. 
 
"SAYIN DAVUTOĞLU HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİN CHP'YE VERİLMESİ İÇİN NEDEN HİÇ SES ÇIKARMADIN?"
Koç, "Teamüller ayaklar altına alındı. Seçim sonuçları gasp edilmeye çalışıldı. Sayın Davutoğlu madem seçim hükümetini istemiyordunuz hükümeti kurma görevinin CHP'ye verilmesi için neden hiç ses çıkarmadın? Kırmızı plakayı bu ülkede çok sevenler var" diye konuştu. 
 
"BAŞKANLIK OLSAYMIŞ ŞEHİT TABUTLARI GELMEZMİŞ AKP BAKANLARININ SUÇ İTİRAFIDIR"
Koç, "Başkanlık olsaymış şehit tabutları gelmezmiş bunu söyleyenler AKP'nin bakanları. Bu açıkça bir suçun itirafıdır. Bu sözü söyleyen bakanlar bugünkü terör sorununun doğmasında 7 Haziran'da verdiğiniz oyun etkisi var diyorlar. Yani evlatlarınız bize oy vermediğiniz için ölüyor. Türkçesi budur. Biz CHP olarak milli iradeye her zaman saygı duyuyoruz. Bizim farkımız budur. Sorunları çözmek için milletimizden 4 yıllık yetki istiyoruz" ifadelerini kullandı. 
 
"8 KASIM'DA ERKEN SEÇİM OLMASI HER AÇIDAN DAHA UYGUN GÖZÜKÜYOR" 
Koç, "Seçimin tarihi 1 Kasım olarak buyuruldu bir yerlerden. 8 Kasım'da erken seçim olması her açıdan daha uygun gözüküyor" dedi. 

DHA