Bu da Zeybek'in oy hesabı

DP Genel Başkanı Zeybek, "Alkışlayanları da kattığınız zaman birinci parti oluruz, el sallayanları da katarsanız yüzde 80 oy alırız" dedi.

Bu da Zeybekin oy hesabı
08 Haziran 2011 Çarşamba 11:44 tarihinde eklendi, 1.142 kez okundu.

 

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "Bize sadece öpücük verenler oy verecek olsa, bir meselemiz yok demektir, alkışlayanları da kattığınız zaman birinci parti oluruz, el sallayanları da katarsanız yüzde 80 oy alırız" dedi.
 
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Zeybek, partisinin siyasi gezilerinin iyi geçtiğini belirterek, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını söyledi. Zeybek, partisinin merkez sağın gerçekten merkezi olduğunu belirterek iktidarın, oyların kendilerine dönmesinden çekindiğini savundu.
 
Zeybek, "Bize sadece öpücük verenler oy verecek olsa, bir meselemiz yok demektir, alkışlayanları da kattığınız zaman birinci parti oluruz, el sallayanları da katarsanız yüzde 80 oy alırız" diye konuştu.
 
DP Lideri, "Benim konuşmalarım sırasında canlı yayınlar 10-15 dakika sonra kesiliyor. Birileri kesiyor. Uydu yayınımız kesiliyor. Adana’da çok belirgin oldu, coşkulu konuşuyordum. En coşkulu  erde notlar gelmeye başladı ’Canlı yayın kesildi’ diye biraz sonra elektriğimiz de kesildi. Onun üzerine benotobüsün  mikrofonunu aldım bitirdim mitingi. Samsun’da yayın kesildi. Çok ilginç" dedi.
 
Zeybek, ayrıca "Hükümet ciddi bir tehlike olarak görüyor bizi. Merkez Sağın biz olduğumuzu biliyorlar. Bizim oylarımız orada. Erdoğan, Milli Görüş’ten gelen biri ve onun getirdiği oy taş çatlasa yüzde 5, gerisi bizim oylarımızdır; DP, Adalet Partisi, Anavatan, DYP’ye oy verenler insanlar. O yüzden gerçek rakibi biziz. Bizi muhatap alırsa bizimle gerginleşir o zaman oylar bize doğru akar bunu önlemek için CHP ile yapıyor işi" iddiasında bulundu.
 
Namık Kemal Zeybek, ekonominin iyiye gittiği iddialarının da gerçeği yansıtmadığını belirterek "Sahte mali raporlarla ülke güllük gülüstanlık ve ekonomik büyüme varmış gibi gösterildi" dedi. Zeybek, Türkiye’de ithalata dayalı büyüme gerçekleştiğini ve 4 dolar milyarderi sayısının bu iktidar döneminde 38’e
çıktını söyledi. Söz konusu kişilerin çok iyi kazandığını ve hayatından memnun olduğunu ifade eden Zeybek, "Bir tek Aydın Doğan, vergi memurları yoluyla hedef alındı" dedi. Zeybek, ekonomik durumu "Jet Fadıl ekonomisi" olarak niteleyerek saadet zincirinin kopacağını ve bir yerde patlayacağını iddia etti.
 
AK Parti ve CHP’nin ardından MHP’nin de Diyarbakır’da miting yaptığını anımsatarak özellikle AK Parti ve CHP’nin yaklaşımını yanlış bulduğunu ifade etti.
 
"Türkiye’yi bölünmeye götürüyorlar hızla. Güneydoğu’da bir terörist devlet oluşturmak için şartlar hazırlanıyor" diyen Zeybek, Diyarbakır, Batman ve Şırnak ile bazı ilçelerinde Diyarbakır örneklenerek özerklik ilan edildiğini ileri sürdü. Bu gidişin iyi olmadığının altını çizen Zeybek, iç savaş tehlikesi
uyarısında bulundu.
 
Zeybek, şunları kaydetti:
"Başbakan’ın sözleri psikolojik üstünlüğün terör örgütünün eline geçmesini sağlıyor. Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, bütün güvenlik güçleri kendisinin emrinde dolayısıyla kendisinin gittiği gün dahil terör örgütü o vilayette kepenklerin kapatılabileceği güçte. Bunu Başbakan da ilan ediyorsa bu
Güneydoğu halkının psikolojik olarak terör örgütüne teslim edilmesi demektir.
 
Psikolojik üstünlük çok önemlidir bu işlerde. Çünkü halklar kim daha güçlü diye bakar, ’ben kime sığınırsam daha güvenli olurum, devlet mi güçlü terör örgütü mü güçlü’ der. Başbakan kendi ağzıyla Güneydoğu’da terör örgütünün daha güçlü olduğunu söylüyor. Başbakan bilgili bir insan olmadığı için de ne dediğinin farkında değil.
 
Eskiden Abdullah Gül onun ayağına basıyordu şimdi görüşemiyorlar. Abdullah Gül söylemişti; ’Birbirimizin ayağına basıyoruz’ diye. Ben Abdullah Gül’ün onun ayağına bastığını bir seyahat sırasında gördüm. Havaalanında resmen bastı ayağına. Eskiden Gül, ayağına basıyordu ve yanlış konuşma yapmasını
önlüyordu şimdi ayağına basacak kimse yok ama damarına basıyorlar. Gül, ’Öyle konuşursanız yanlış anlaşılır sayın Başbakan’ falan dedi, ayağa basmak o. Abdullah Gül, ’Birbirimizin ayağına basa basa bir hal olduk’ dedi. Başbakanın ayağına basacak biri lazım."