"Bu iş bitti demedim"

UEFA Asbaşkanı Erzik, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne davet edilmesi sonrasında 'Bu iş bitti' diye bir sözü olmadığını söyledi.

Bu iş bitti demedim
27 Haziran 2012 Çarşamba 18:05 tarihinde eklendi.

 

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe'nin UEFA tarafından Şampiyonlar Ligi'ne davet edilmesiyle ilgili olarak NTV Spor'un sorularını yanıtladı.
 
"Bu iş bitti" diye bir şey söylemediğini belirten Erzik, "Bekleyin, UEFA'dan ne açıklama gelirse odur' dedim" dedi.
 
UEFA'nın son sözün Disiplin Kurulu'nda olduğuna yönelik açıklamasını yorumlayan Erzik, "Aynen, açıklama net. UEFA'nın açıklaması çok net. Büyük bir mutlulukla gördüm ki, basın organlarında tercüme tam yapılarak bütün maddelerin deşifresi yapılmış" diye konuştu.
 
TÜRKİYE'NİN MEN EDİLME İHTİMALİ YOKTU
Erzik, süreç içinde Türkiye'nin Avrupa'dan men edilme ihtimaliyle karşı karşıya kalma durumunun hiç olmadığını söyledi.
 
TARAF OLDUĞUM İÇİN SUSKUN KALDIM
'Neden suskun kaldınız?' sorusunu yanıtlayan Erzik şunları kaydetti: "Konumum itibariyle tarafım. Ben TFF Başkanlığı yapmış bir insanım. UEFA'daki görevlerim itibariyle Platini'den sonraki ikinci adam olarak görevlerim var. Bütün görevlerin sorumluluğu içinde bu konularda en son konuşabilecek kişi benim. Tarafım çünkü Türk'üm"
 
TFF'YE ADAY OLMAMAK KENDİ KARARIM
TFF Başkanlığı'na aday olmamasının kendi kararı olduğunu belirten Erzik, UEFA sorumluluklarını gözardı edemeyeceğini ifade etti.
 
MAIL VE FAKSLAR HOŞ OLMADI
UEFA'ya çok sayıda mail ve faks gönderildiğini hatırlatan Erzik, UEFA'nın sitesinin kilitlenmesinin ülke adına hoş olmadığını kaydetti.

NTV