Bu kitapçıklar nerede?

Facebook’taki "ÖSYM Ben Tatmin Olmadım" adlı grubun üyeleri Bitlis’te 8 kitapçığın eksik olduğunu gösteren fotoğraf yayınladı.

06 Nisan 2011 Çarşamba 08:25 tarihinde eklendi.

 


 
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili gizli şifre iddiaları sonrasında yaşanan gelişmeler sosyal paylaşım siteleri ve forumlara taşındı.
 
Bu yıl 27 Mart’ta yapılan YGS’ye girmiş olan adaylar şifre skandalının ardından tepkilerini sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta oluşturdukları "ÖSYM şifre skandalı", "YGS, LYS Şifre Skandalı", "ÖSYM’de Şifre Var Diyenler" isimli gruplar aracılığıyla duyurmaya çalışıyor.
 
"NEDEN BUNLARI YAYINLAMADINIZ?"
ÖSYM’nin sitesinde yayınlamış olduğu kitapçıklara erişmekte sorun yaşandığını anlatan bir grup aday facebook’ta kurdukları "ÖSYM Ben Tatmin Olmadım" adlı grupta ÖSYM Başkanı Ali Demir’in 1 milyon 700 bin kitapçığın yayınlanacağı açıklamasının doğru olmadığını, bazı kitapçıkların atlanarak ÖSYM’nin internet sitesine yüklendiğini iddia etti ve bu kitapçıkların neden yayınlanmadığını sordu.
 
EN SON ELAZIĞ YAYINLANDI
Grubun üyelerinden Serhat Başak isimli bir öğrencinin paylaştığı fotoğrafta, ÖSYM’nin Bitlis Merkez’e ait olan kitapçıklarda sırasıyla 22, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ve 30 numaralı kitapçıkların eksik olduğu görüldü.
 
Vatan gazetesinin haberine göre; ÖSYM sitesinde sadece Bitlis değil, aralarında Amasya, Ankara, Bingöl, bursa ve Diyarbakır’ın da olduğu birçok ilde kitapçıkların atlanarak yayınlandı görüldü. Dün akşam saatlerinde ÖSYM, Elazığ’ın kitapçıklarına kadar gelmişti.
 
Bu da daha çok sayıdaki ilde kitapçıkların eksik yayınlanabileceği ihtimalini doğurdu. Şimdi adaylar ÖSYM’den bu kitapçıkların neden yayınlanmadığı sorusunu cevaplamasını istiyor.

NTV