Bundesliga'ya ilk Türk hoca

Bundesliga ekiplerinden Hannover 96 takımının teknik direktörlüğüne eski milli futbolcu Tayfun Korkut getirildi. Korkut, Bundesliga’da teknik direktörlük yapacak ilk Türk oldu.

Bundesligaya ilk Türk hoca
31 Aralık 2013 Salı 16:50 tarihinde eklendi.
Almanya Bundesliga ekiplerinden Hannover 96'nın teknik direktörlüğüne Sturttgart doğumlu eski milli futbolcu Tayfun Korkut getirildi.
 
Alman basının da çıkan haberlere göre eski milli oyuncu Tayfun Korkut'un Hannover 96 ile 2016 yılına kadar sözleşme imzalayacağı bildirildi. Tayfun Korkut'un cuma günü kamuoyuna tanıtılacağı ve ilk idmanına da pazar günü çıkacağı belirtildi. Hannover 96'nın sportif direktörü Dirk Dufner, cesaretli bir karar aldıklarını bildiğini ancak Tayfun Korkut ile işbirliğinde iyi bir perspektif gördüklerini ve birlikte başarılı olacaklarına inandıklarını ifade etti.
 
Tayfun Korkut ise yaptığı ilk açıklamalarda, ""Bana güvenip bu fırsatı verdikleri için Hannover 96'ya çok teşekkür ederim. Sportif Direktörü Dirk Dufner ile konuştuğumda bana çok güvendiğini hissettim. Önümüzdeki çok zorlu bir görev ama büyüleyici an için çok memnunum" diye konuştu.
 
Hannover 96 Tayfun Korkut'la anlaşmadan önce Basel'in Türk asıllı teknik patronu Murat Yakın'a teklif yollamış ama olumsuz cevap almıştı.

DHA