Burun Estetiği Nedir?

Yüzümüzde ilk dikkat çeken organlardan bir tanesi olan burun, kişinin görünümünü direkt olarak etkiler.

Burun Estetiği Nedir?
04 Ekim 2022 Salı 17:23 tarihinde eklendi.

Yüzümüzde ilk dikkat çeken organlardan bir tanesi olan burun, kişinin görünümünü direkt olarak etkiler. Ancak bazı durumlarda burnumuzun yapısında belirli değişikliklere gitmek gerekebilir. Bu kimi zaman estetik açıdan olsa da kimi zaman sağlık açısından gerekli olabilir. Böylece kişinin burnunun daha estetik bir hale getirilmesi için yapılan estetik ameliyatına, burun estetiği adı verilmektedir. İçeriğimizde burun estetiği nedir? sorusu ve daha pek çok soruya yanıt vereceğiz.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

 

Kişinin burun şeklini değiştirmek, burnuna daha estetik ve koku alma konusunda daha işlevli bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara, burun estetiği ya da Rinoplasti adı verilmektedir. 5 duyu organımız arasında yer alan burun, kişinin hayatını her açıdan doğrudan etkiler. Bunun yanında kemik, kıkırdak ve deriden oluşan bir yapıya sahip olduğu için hem darbelere açık hem de çok hassastır. Bu sebeple kırık ya da nefes almada zorlanma gibi durumlarda bu tür ameliyatlara sıklıkla başvurulmaktadır.

 

Burun Estetiği Yaş Sınırı Nedir?

 

Görünümün en önemli faktörlerinden biri olan burun, doğuştan ya da çeşitli darbelerle kötü bir görünüme sahip olabilir. İşte bu durumda burun estetiği (Rinoplasti) operasyonuna başvurulur. Peki, burun estetiği yaş sınırı kaçtır?

 

 • ●  Kadınlarda 16 ila 17 yaş,

 • ●  Erkeklerde ise 18 ila 19 yaş burun estetiğinde bir sınır olarak belirlenmiştir.

  Yukarıdaki sınırlar net sınırlar değildir. Bu durum kişinin vücudunun gelişimi ile alakalı bir durumdur. Ancak ortalama sınır yukarıdaki gibi olacaktır. Bunun yanında doktor bu konuda gerekli test ve tetkikleri yapacağı için, kişinin uygun olup olmadığı doktor kontrolü sonrasında belli olacaktır.

 •  

   


  Burun Estetiği Fiyatları 2022: Flora Klinik


 • Teknolojik gelişmeleri estetik operasyonlara en iyi şekilde entegre eden Flora Klinik, deneyimli estetisyen ekibi ve doktorları ile kişilerin estetik tedavilerinde yanındadır. Burun estetiği gibi çok sık tercih edilen bir operasyonda da en güvenilir klinikler arasında yer alır. Ancak burun estetiği fiyatı 2022 yılında farklılaştığı ve en doğru kliniği tercih etmek gerektiği için, mutlaka bu konuya dikkat edilmesi gerekir. İşte bu noktada; burun yapısı, kişinin estetiğe uygunluğu ve diğer faktörlere dikkat edilerek, burun estetiği fiyatı belirlenmektedir. Siz de +90 212 215 57 87 numaralı telefonu arayarak, daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Biz de bu içeriğimizde “Burun Estetiği Nedir?” sorusuna kapsamlı cevap vererek sizi bilgilendirmeye çalıştık.

 •  

   

  Meta Açıklaması
 •  

   

  Burun estetiği nedir? Yaş sınırı kaçtır? 2022 fiyatları neye göre belirlenir ve ne kadardır? Tüm detaylara içeriğimizde ulaşabilirsiniz.