Büyük Zafer, kazanıldığı topraklarda kutlandı

Büyük Taarruz'un 91. yıl dönümü münasebetiyle Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde düzenlenen kutlama programlarına Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da katıldı.

Büyük Zafer, kazanıldığı topraklarda kutlandı
30 Ağustos 2013 Cuma 19:07 tarihinde eklendi.

Başkomutanlık Meydan Muhaberesi'nin sevk ve idare alanında bulunan abidelerde İstiklal Marşı ve saygı duruşu ardından çelenklerin sunulmasıyla program devam etti. Kutlama programında, yağan sağanak yağmura aldırış etmeden konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, millet arzusunun sevgi toplumu olması gerektiğini ifade etti. Bakan Kılıç, şunları ifade etti:

"Bizim arzumuz sevgi toplumudur. Bizim arzumuz, karşısındaki ile kucaklaşılmasıdır. Nasıl ki Sarıkamış'ta sarılı bedenler birlikte dondu. Nasıl ki Çanakkale'de bedenler birbirlerine sarılarak şehit oldu. Nasıl ki Dumlupınar'da Zafertepe'de Büyük Zafer büyük ruhların birbirine sarılması ile mukadder oldu.

Öyleyse bugün birbirimizi sarıp sarmalamalıyız. Aramıza fitne tohumları sokmak isteyenler olacaktır. Onlara fırsat vermeyeceğiz. Aramıza nifak tohumları ekmek isteyenler olabilir, olnara fırsat vermeyeceğiz. Kardeş kavgasından medet umanlar olabilir, onlara asla ama asla fırsat vermeyeceğiz." şeklinde konuştu. Bakan Kılıç, konuşmasının ardından çeşitli dallarda dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.


CİHAN