Canlı yayında Atatürk tartışması

Canlı yayında Cemil İpekçi, Esra Elönü'yü topa tutunca yazar çileden çıktı ve...

Canlı yayında Atatürk tartışması
01 Eylül 2012 Cumartesi 11:31 tarihinde eklendi, 1.549 kez okundu.

Habertürk’te yayınlanan Kime Göre Neye Göre programında Cemil İpekçi ve Esra Elönü adeta birbirine girdi.

 
Harber 7 Yazarı Esra Elönü ve modacı Cemil İpekçi'nin Habertürk'te yayınlanan Kemi Göre Neye Göre programında 30 Ağustos zafer bayramı ve diğer milli bayramların yasaklanması ile ilgili konuşmaları birden hararetli bir tartışmaya dönüştü.
 
Esra Elönü'nün benim için bu bayramlar bir şey ifade etmiyor demesi üzerine Cemil İpekçi Esra Elönü'ye tepki gösterdi. İpekçi'nin, "Şimdiye kadar sen konuştun ben dinledim şimdi sen dinle" diyerek başladığı konuşmasında Esra Elönü'yü topa tuttu. İpekçi, Amerika'da Abraham Lincoln'ün heykelleri var. Ne olursa olsun her toplumun bir kurtarıcısı var. Atatürk ister kabul edin ister etmeyin bu ülke için önemli Atatürk olmasa sen burada böyle konuşabilir miydin? Saygı göstermek zorundasın" deyince Esra Elönü çılgına döndü.
 
BEN O ATATÜRK'Ü SEVMİYORUM
 
Atatürk ile karşı karşıya getirilmekten hoşlanmadığını ve bunun sadece başörtülü olduğu için kendisinin önüne getirildiğini söyleyen Elönü, "Sadece başörtülü olduğum için bu konu önüme getiriliyor. Evet ben Atatürkçüyüm diyerek bir sürü haksızlık yapanların Atatürk'ünü sevmiyorum. Ben bizi kurtaran savaşçı Atatürk'ü seviyorum. Ayrıca ben sevmek zorunda da değilim" diyerek İpekçi'nin ithamına tepki gösterdi. (Focus Haber)