Canlı yayını Ülkücüler bastı!

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen bu haftaki Abbas Güçlü ile Genç Bakış programında bir grup seyircinin müzik grubu Yeni Türkü‘yü protesto etmesiyle ortalık karıştı.

Canlı yayını Ülkücüler bastı!
21 Kasım 2013 Perşembe 09:57 tarihinde eklendi, 1.370 kez okundu.
Abbas Güçlü ile Genç Bakış programında bir grup seyircinin Yeni Türkü'yü protesto etmesiyle ortalık karıştı. Kanal D yayını kesmek zorunda kaldı.
 
Kayseri Üniversitesinden canlı olarak yayınlanan programın konuğu olan Yeni Türkü'nün solisti Derya Köroğlu'nun şarkı söylediği sırada seyircilerden bir grubun, "bozkurt" selamı yaparak 'Ölürüm Türkiyem' şarkısını söylemesiyle salon karıştı.
 
Çıkan olaylar nedeniyle Abbas Güçlü programı yarıda kesmek zorun da kaldı.
 
TWİTTER ÜZERİNDEN AÇIKLAMA
 
'Genç Bakış' programının twitter hesabından ise şu açıklama yapıldı:
 
'Hoş olmayan nedenlerden dolayı programa devam edemiyoruz. Cok guzel bir program olacakti maalesef yarim kaldı. Herkesten Özür dileriz.'
 
'Programmiz öğrencilerin kendi aralarında yaşadıkları tartışmalardan dolayi bitmiştir. Hiçbir öğrenci arkadasimiza birşey olmamıştır.'
 
TWİTTER’DA BÜYÜK PROVOKASYON
 
Olaylar twitter’da da gündeme oturdu. “GençBakışına ÖlürümTürkiyem” “Ölürüm Türkiyem” “Abbas Güçlü” “Yeni Türkü” “SelçukluBozkurtlar PkkyaDurDedi” hashtagleri ile TT listesine giren olayda çok sayıda yanlış bilgi ve provokatif tweetle olaylar büyütülmeye çalışıldı.