Çetenin lideri kim ?

Simao, Beşiktaş Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'ne verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu

Çetenin lideri kim ?
01 Şubat 2011 Salı 16:28 tarihinde eklendi, 1.477 kez okundu.

 

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Simao Sabrosa, oynadığı maçlarda kazanmak için her şeyi yaptığını belirterek, Beşiktaş'ı dünyanın en iyi kulüplerinden biri yapmak için buraya geldiğini söyledi.
 
Simao, Beşiktaş Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'ne verdiği röportajda, öncelikli amacının iyi oynamak olduğunu kaydederek, "Sonra takımımın kazanması ve atabiliyorsam gol atmak. Bucaspor maçında sanırım bunların hepsini başardım. İlk maçta iyi bir görüntü vermek önemliydi. Kazanmak için her şeyi yapıyorum. Beşiktaş'ı dünyanın en iyi kulüplerinden biri yapmak için buraya geldim" diye konuştu.
 
Beşiktaş'a gelmeden 2 ay önce görüşmelere başladığını anlatan Simao, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Schuster'in de tanıdığı yakın bir arkadaşım, hep böyle bir kulüpte oynamam gerektiğini söylüyordu. Transferimden iki ay önce görüşmeler başladı. Takımın hedeflerini kendime uygun buldum. Aynı zamanda önemli futbolcuları da kadroya katmaları hoşuma gitti. Benim için her şeye sıfırdan başlamam gereken bir serüvendi. Şu anda her şeyi kazanacak güçte olduğumuzu söyleyebilirim."
 
Simao, Beşiktaş'dan teklif geldikten sonra yakın oturdukları Quaresma ile görüştüğünü ifade ederek, "Bana kulübün önemli hedeflere sahip olduğunu ve bunları başarmalarının gerektiğini anlattı" ifadesini kullandı.
 
ÇETENİN LİDERİ KİM?
Takımda 4 Portekizli oyuncu olması ve kendilerine "Çete" yakıştırılmasının yapıldığının hatırlatılması üzerine Simao, "Farklı bir ülkeye gittiğinizde aynı dili konuştuğunuz insanların olması çok önemli. Almeida'yı milli takımdan tanıyorum. Ben Sporting'de oynarken Quaresma çok gençti. Fernandes profesyonel futbola başladığında ben Benfica kaptanıydım. Hepsi oğullarım gibi..." diyerek espri yaptı.
 
Simao, çetenin liderinin kendisi olarak görüldüğünün ifade edilmesi üzerine de "Önemli olan herkesin arasında saygı olması. Gerisi önemli değil" dedi.
 
Milli takımı ailesine daha fazla vakit ayırmak ve sezonda 80'nin üstünde maç oynamasının üzerine yorgunluklar yaşaması nedeniyle bıraktığını dile getiren Simao, uzun süre oynadığı Benfica'nın sembolünün de Kartal olduğunun hatırlatılması üzerine, "Evet. Aynı zamanda maçlardan önce sahaya bir kartal iniyor. Benfica için çok önemli an" diye konuştu.
 
BENFİCA'DA DA OLİMPİYAT STADINDA OYNAMAK ZORUNDA KALMIŞLAR
Fiyapı İnönü Stadı'nı yıkıp, yerine gelecek sezon yeni bir stat yapmayı planlayan Beşiktaş Kulübü'nün yeni transferi Simao, aynı deneyimi sembolü kartal olan Portekiz'in Benfica takımında da yaşamış.
 
Benfica'da 6 sene geçirdiğini ve bunun kendisi için dönüm noktası olduğunu anlatan Portekizli oyuncu, "İlk sene çok iyi geçti. İkinci sezon stadımızın değişikliği nedeniyle, bizim olmayan, olimpik bir statta oynamak zorunda kaldık. Tekrar kendi sahamıza geçtiğimizde, Benfica'nın olması gerektiği gibi, yine şampiyonluğa oynayan, büyük bir takım kimliğine kavuştuk" şeklinde konuştu.