CHP'nin Kadıköy mitingi iptal edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 14.00'da Kadıköy'de yapacakları mitingin iptal edildiğini açıkladı.

CHPnin Kadıköy mitingi iptal edildi
01 Haziran 2013 Cumartesi 13:34 tarihinde eklendi, 2.281 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Kadıköy'de bugün yapacakları mitingi iptal ettiklerini açıkladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatöre benzeten Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin başına bela oldun. Bu milletin yakasından düş düşme zamanın geldi. Adam gibi adamsan demokrasiden nasibini aldıysan istifa et." dedi.

Ankara’dan Kadıköy’deki mitinge katılmak üzere İstanbul’a gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı VIP salonunda bir süre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını dinledi. Yaklaşık 15 dakika sonra VIP’ten çıkan Kılıçdaroğlu, Kadıköy’de yapmayı planladıkları mitingi iptal ettiğini açıkladı.
Kılıçdaroğlu,” Kadıköy’de Saat 16.00’da miting yapacaktık. Bu yaklaşık bir ay önce alınmış bir karardı. Türkiye’de önemli gelişmeler var. İstanbul kaynaklı bütün Türkiye’ye yayılan etap etap yayılan bir halk direnişi, hareketi var. Arkadaşlarımızla değerlendirdik, saat 16.00’da yapacağımız mitingi iptal ettik. Bütün milletvekillerimiz taksimde olacaklar.” diye konuştu.

"TÜRKİYE’NİN BAŞINI BELAYA SOKUYORSUN"

Başbakan Erdoğan’ın “Birisinin burnu kanarsa sorumlusu CHP olacak demiştir.” dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Neye dayanarak bunu söylüyor. Polisine TOMA’lara güvenerek mi bunu söylüyor. Devletin görevi yurttaşın güvenliğini sağlamaktır. Devletin görevi eylem yapan yurttaşın hakkını korumaktır. Yasalardan kaynaklanan bir hakkını kullanıyorlar. Ketine, ağacına, doğasına sahip çıkan İstanbullu var. Ama bütün bunları talan eden bir diktatör var. O diktatörün adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. ‘Ben her şeyi yaparım.’ Hayır kardeşim! Sen hiçbir şey yapamazsın. Sen ancak Türkiye’nin başını belaya sokarsın. Türkiye’nin başını belaya sokuyor.”ifadesini kullandı.

MİLLETİN YAKASINDAN DÜŞ İSTİFA ET!'

Gezi Parkı konusunda Başbakan’ı dün gece uyardığını hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Karara uyacağını açıkla birinci koşul bu.Polisini geri çek ikinci koşul bu. Halk bırak eylem yapsın enerjisini boşaltsın üçüncü koşul bu. Hala CHP’yi suçlayarak kendisini kurtaracağını sanıyor. Sen bu ülkenin başına bela oldun Recep Tayyip Erdoğan. Bu ülkenin başına bela oldun. Bu milletin yakasından düş düşme zamanın geldi. Adam gibi adamsan demokrasiden nasibini aldıysan istifa et. İstifa et. Demokrasilerde istifa edilir. Ağacına sahip çıkanın üzerine polisle, panzerle mi gidilir? Recep Tayyip Erdoğan’ın bu milletin yakasından düşmesi lazım. Söyleyeceğim budur.”