Davraz'da kayak sezonu başladı

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Isparta'daki Davraz Kayak Merkezi'nde kar kalınlığının 70 santimetreye ulaşmasıyla kayak sezonu da açıldı.

Davrazda kayak sezonu başladı
31 Aralık 2012 Pazartesi 12:12 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.

 

Kayak merkezinde yer alan Sirene Davras Oteli İdari Sorumlusu Şakir Gündem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerdeki kar yağışı ile Isparta'nın doğusunda bulunan 2635 rakamlı Davraz Dağı'nın eteğine kurulan Davraz Kayak Merkezi'nin ikinci ve üçüncü etaplarında kar kalığının 70 santimetreye ulaştığını söyledi. 
 
Kayak için 15 santimetrelik sıkıştırılmış karın yeterli olduğuna dikkati çeken Gündem, 70 santimetrelik kar kalınlığının kayakseverlere beklenenin üzerinde kayak zevki yaşattığını kaydetti. Merkezdeki 13 kayak pistinden 8'inin açık olduğunu belirten Gündem, 4 mekanik hat sayesinde kayakseverlerin 2 bin rakımda kayak yapabileceğini anlattı. 
 
Gündem, yılbaşı dolayısıyla Türkiye'nin bir çok yerinden ziyaretçinin merkeze geldiğini ifade ederek, ''Kayak merkezine hafta sonunda gelen ziyaretçi sayısı 15 bin civarında. Bunlar günü birlik gelen ziyaretçiler. Otelimizdeki doluluk oranı ise yüzde 90'lar civarında'' dedi.