Dede sinirden çekip gitti

Annelerini öldüren kardeşleri dede ve nine cezaevinde ziyaret etti. Kızlar cinayeti sakin sakin tüm detaylarıyla anlatınca dede sinir krizi geçirip görüşmeyi bitirdi

Dede sinirden çekip gitti
24 Eylül 2013 Salı 12:30 tarihinde eklendi, 1.288 kez okundu.
İzmir'in Aliağa ilçesinde annelerini öldürdkleri gerekçesiyle tutuklu bulunan Şeyda (19) ve B. P. (17) kardeşlerin ilk ziyaretçileri anneanne Cevriye Süngü ve dede Kazım Süngü oldu. Kızlarını kaybeden yaşlı çift, olayı bir de torunlarından dinlemek istedi ve görüşme için özel izin aldı. Anneanne ve dedelerinin isteği üzerine konuşmaya başlayan kız kardeşler, cinayeti en ince ayrıntısına kadar anlattı.
 
GÖRÜŞMEDE GERGİNLİK YAŞANDI
 
Kızların soğukkanlılığı karşısında sinirlenen anneanne Cevriye Süngü’yle torunu Şeyda arasında gerginlik yaşandı. Dede sinir krizi geçirince ziyareti yarıda kestiler. Görüşme sonrası çift, Aydın’daki evlerine döndü. Acı ziyareti anlatan Gülseren Süngü’nün amcası Sebahattin Süngü, “Elimizden geldiğince sakin olmaya çalışıyoruz. Kızlar anlamadığımız bir şekilde bize de tepkililer. Babalarının dolduruşuna geliyorlar. Kardeşim Kazım torunlarıyla yaptığı görüşü bana gözyaşı içinde anlattı. Torunları cinayeti soğukkanlıkla detaylarıyla anlatmış. Kardeşim ve eşi sinirlerine hakim olamayarak ziyareti yarıda kesmiş” diye konuştu.
 
ÖNCE ELEKTRİK SONRA BIÇAK
 
Kızlar cinayeti daha önce şu şekilde anlatmıştı. “Sabah eve gelince elektro şok cihazıyla elektrik verdik. Bayılmadı, biz de elimizdeki cihazla başına vurduk. Kendini kaybedince bıçakladık”
 

DHA