Denizbank Ruslara satıldı

Bloomberg News'in haberine göre Sberbank ve Dexia Denizbank'ın satışı konusunda 3.6 milyar dolara anlaştı.

Denizbank Ruslara satıldı
07 Haziran 2012 Perşembe 19:14 tarihinde eklendi, 1.388 kez okundu.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan bir BDDK yetkilisi, satışta bundan sonra karşı tarafı inceleme aşamasına geçileceğini bildirdi. İnceleme süresinin satın alan tarafın çok iyi bilinmesi durumunda yaklaşık 3 ay sürebileceği belirtildi. 
 
AÇIKLAMA YARIN YAPILACAK
 
Denizbank hisselerinin satışına ilişkin olarak Dexia S.A ve Sberbank arasında sürdürülen görüşmelerin sonucu hakkındaki bilginin, yarın düzenlenecek toplantıyla kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.
 
Denizbank’ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, bankanın ana ortağı Dexia tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, Denizbank hisselerinin satışına ilişkin ilgili alıcılarla sürdürülmüş olan stratejik değerlendirme çalışmalarının ardından verilen nihai teklif sonucunda, Dexia S.A. ve Sberbank’ın görüşmelerde münhasırlık konusunda anlaştıkları ve tarafların mümkün olan en kısa süre içerisinde satış sözleşmesini imzalamak konusunda karar aldıkları hatırlatıldı.
 
Açıklamada, Denizbank hisselerinin satışına ilişkin Dexia S.A ve Sberbank arasında sürdürülen görüşmelerin sonucu hakkındaki bilginin yarın kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.