Denizde kaybolan 7 kaçak çocuk bulunamadı

Aydın'ın Didim İlçesi'ne bağlı Tekağaç Beldesi'nden Yunanistan'a ait Leros Adası'na gitmek üzere bindikleri balıkçı teknesinin, şiddetli lodosta uluslararası sularda alabora olup batması üzerine denize dökülen 28 kaçaktan kaybolan 7 çocuğun aranmasına devam edildi, ancak bulunan olmadı.

23 Ocak 2014 Perşembe 19:57 tarihinde eklendi.
Aydın'ın Didim İlçesi Tekağaç Beldesi'nden geçtiğimiz salı günü sabaha karşı, Yunanistan'a ait Leros Adası'na gitmek üzere denize açılan balıkçı teknesi şiddetli lodos nedeniyle alabora olarak uluslararası sularda battı.

Bölgede bulunan Türk ve Yunan balıkçıların yaptığı ihbarın ardından her iki ülkenin sahil güvenlik ekipleri arama çalışmaları başlattı. Dün çalışmalar sırasında 2'si kadın 3'ü çocuk 5 kaçağın cesetleri bulundu. 1.5 metrelik lastik bota tutunarak hayatta kalmayı başaran 16 kaçak Yunan sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarılarak Leros Adası'na götürüldü.

5 kişinin ölümüne 7 çocuğun kaybolmasına neden olan facia ile ilgili Yunan basını Birleşmiş Milletler'in soruşturma başlattığını duyurdu. 3 kaçağın cenazeleri bugün Leros Adası'nda toprağa verildi. Türk ve Yunan sahil güvenlik ekipleri, bir helikopter ve bölgedeki balıkçılar 7 kaçak çocuğu aramayı bugün de sürdürdü.

Yalıkavak-Didim ve Farmakosini açıklarında yapılan aramalarda kaçak çocuklardan bulunan olmadı. Arama çalışmalarının 3 gün daha devam edeceği belirtildi. 

DHA