Depresyon Tedavisi Nedir?

Depresyon çoğu durumda insan hayatını etkilen bir yapıyı teşkil etmektedir. Bu gibi durumlarda profesyonellerden yardım almakta fayda vardır.

Depresyon Tedavisi Nedir?
05 Haziran 2020 Cuma 09:27 tarihinde eklendi, 1.809 kez okundu.

Depresyon tedavisi nedir denildiğinde kişinin ruh haline yönelik gelişen ve kişinin durumunu etkileyebilen olumsuz durumların giderilmesini kapsayan bir yapı akla gelmektedir. Günümüzde birçok insanda depresyon mevcuttur. Bunun sebebi birçok sosyal etki olabilir. Özellikle yaşam içerisinde ağır olan yoğun şartlar depresyonu tetikleyebilmektedir. Bu yüzden depresyon yaşayan kişilere yönelik uygulanan tedaviler mevcuttur. Bunlar kişiye özel olarak verilir. Kişinin sağlığına kavuşmasına değin süren tedavide özellikle baskılayıcı ve tetikleyici etkilerden uzak durulur. Depresyon zihinsel bir rahatsızlık sayılır. Ancak tedavisi mümkündür. Bu yüzden erken tedavi ile kişi eski sağlığına kavuşabilmekte ve çevresine karşı daha uyumlu davranışlar sergileyebilmektedir. Tüm depresyon çeşidinin tedavisi mümkün. Sadece doğru ve güvenilir bir psikolog aracılığı ile tedavi olmak yeterli olacaktır.
 

Lohusalık Depresyonu
 

Depresyon çeşitlerinden birisi olan lohusalık depresyonu hamilelerin yaklaşık olarak % 70 ya da 80’inde görülmektedir. Kadınlarda doğumdan önce görülebildiği gibi doğum sonrası da görülebilir. Kaygı, endişe ve üzüntüler birer lohusalık depresyonunun etkisidir. Doğumla beraber vücutta oluşan değişim, aşırı kilo alma ve fiziksel değişmeler hormonları tetikleyebilmekte ve depresyona neden olabilmektedir. Bu tür değişimler de bireyde duygu değişimine neden olmakta ve asabileşmesine ya da sık sık sinirli olmasına neden olabilmektedir. Lohusalık depresyonu zor geçen bir depresyon çeşididir. Kimi zaman yıllarca sürebilmekte ve kalıcı etkiler bırakabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için ilk olarak çevredeki kişilerin bireyle daima ilgilenmeleri ve pozitif davranmaları gerekmektedir. Bu gibi durumlarda çevreye çokça görev düşmektedir. Çünkü depresyona giren kişi çevresini de olumsuz etkileyebilmektedir. Bu durumun aşılmasında birden fazla kişinin katkısının olması önem taşımaktadır.
 

İzmir Psikolog
 

Depresyon çoğu durumda insan hayatını etkilen bir yapıyı teşkil etmektedir. Bu gibi durumlarda profesyonellerden yardım almakta fayda vardır. Bunlardan biri olan İzmir psikolog ile depresyona dair her türlü sorun çözümlü odaklı sonuçlanmaktadır. Özellikle lohusalık depresyonlarında etkili bir psikoloji yöntemi İzmir psikologda mevcuttur. Depresyonun birçok sebepten kaynaklı olduğu bilinen bir gerçektir. İzmir psikolog, depresyona dair sorunların kaynağını bularak sorunların etkisini ortadan kaldırabilmektedir. Bire bir verilen terapilerle sağlıklı bir ortam içinde tedavi sunulmaktadır. Üstelik tedavi süreci sonlandırılsa bile yine de tedavilere devam etme şansı vardır. Tedavi sürecinde paylaşılan ve konuşulan tüm konular ve bilgiler de İzmir psikolog bünyesinde saklı tutulmaktadır. Tüm süreç sağlıklı bir şekilde işlenip sonuçlanmaktadır. Süreçten memnun kalmayanlar için ise yeniden terapiler düzenlenebilmekte ve farklı terapi yöntemlerine başvurulabilmektedir.
 

Online Terapi
 

İzmir psikolog bünyesinde online terapiler de mevcut. Psikoloğa gitmeye gerek kalmadan evinizin konforunda online terapi görmek mümkün. Üstelik ücret sıkıntısı yaşanmamaktadır. Evinizin rahatlığı içerisinde online terapilerle tedavinizi sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik online terapilerin yapılacağı gün ve saati de sizler belirliyorsunuz. Online terapiler özellikle içine kapanık bireyler için önem taşımaktadır. İçine kapanık bireyler kendilerini ifade etmede sıkıntı çeken kişilerdir. Bu kişiler online terapiler eşliğinde kendilerini daha rahat ifade edebilme şansını bulabilmekteler. Bu sayede birçok kişi online terapi ile sağlıklı bir şekilde terapisini sonuçlandırabilmektedir. Online terapiler hem az ücretle hem de konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Bu yüzden online terapiler günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Üstelik online terapilerin normal terapilere göre kısa sürmesi de bireye avantaj sağlamaktadır. Birey bu sayede kısa zaman dilimi içinde strese girmeden terapisini yapabilmektedir. Bu yüzden online terapi daha fazla kişiye ulaşmada etkin bir araç olarak rol almaktadır.