Dirk Kuyt'ın ilginç sırrı

F.Bahçe'nin Hollandalı yıldızı,sezon biter bitmez 21 gün tatil yapıp, futbolun uzağında kalırmış.

Dirk Kuytın ilginç sırrı
09 Temmuz 2012 Pazartesi 12:35 tarihinde eklendi, 1.173 kez okundu.

 

İlginç bir futbolcu Dirk Kuyt. Hangi takımda olursa olsun her sezon sonunda mutlaka tatil yaparmış. Bu sürede futboldan kopup, 'kafasını dinlendirirmiş!' Sonra mı! 21 gün sonunda takıma hazır gitmek için bir hafta çalışırmış. Bu 21 günün dışında futboldan başka bir şey düşünmez, sonra 'her şeyini takıma verirmiş!'
 
Karayip Adaları'nda tatil yapan Dirk Kuyt, F.Bahçeli futbolcularla buluşacağı 14 Temmuz tarihini iple çekiyor.
 
Hollandalı futbolcu, eşi ve çocukları ile tatilde ama, aklı fikri Fenerbahçe'de... Yanındaki Faslı arkadaşı sıkı bir F.Bahçeli olduğu için şimdiden bütün futbolcuların isimlerini öğrenmiş. Haftada iki gün menajer Hasan Çetinkaya'yı arayarak, takım hakkında bilgiler alıyor, idmanları soruyormuş..
 
BANA BİR PROGRAM VERİN
Kuyt iki gün önce yine telefon etti. Bu kez 'Kondisyon hocası ile konuşmak istiyorum' dedi. Hasan Çetinkaya 'Ne yapacaksın?' diye sorunca, 'Çalışmalara başlayacağım. Hazır gelmem için bana bir program versin' karşılığını verdi.
 
SADECE FUTBOLA ODAKLANIR
Gerçekten ilginç bir futbolcu Dirk Kuyt. Hangi takımda olursa olsun her sezon sonunda mutlaka 21 gün tatil yaparmış. Futboldan kopup, gönlünce eğlenip, kafasını dinlendirirmiş. Sonra mI! 21 gün sonunda takıma hazır gitmek için bir hafta çalışırmış. Çünkü bu 21 günün dışında futboldan başka bir şey düşünmezmiş. Tatil günlerinde bile eğlenmeyip, sadece kendisini futbola verirmiş. Ama bu 21 günlük izini çok iyi kullanırmış.
 
MÜCADELEYİ, SAVAŞMAYI SEVERİM
Durun daha bitmedi. Çok yönlü bir futbolcu. İlk İstanbul'a geldiğinde, Aykut Kocaman ile oturup konuşmuşlar. Kendisini şöyle anlatmış: 'Ben ne görev verirseniz yaparım. Feyenoord'da santrfor oynadım, 100 gol attım. Liverpool'da ilk üç sene forvet arkası oynadım. Daha sonra da üç sene sağ önde oynadım. Mücadele etmeyi, savaşmayı, gol atmayı, attırmayı severim. Ama en çok da takımım kazandığı vakit mutlu olurum.'
 
(Akşam)