Dışişleri'nden Mısır uyarısı

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı duyuruda, Mısır'da meydana gelen son olaylarda yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin de yaralandığı belirtildi.

Dışişlerinden Mısır uyarısı
18 Ağustos 2013 Pazar 23:45 tarihinde eklendi.
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda,  Mısır'da yaşayan veya bu ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın şahsi güvenlikleri bakımından her türlü tedbiri almaları istenirken gösterilerin yapıldığı olay mahallerinden ve her türlü kalabalıktan özellikle uzak durmaları  uyarısında bulunuldu.
 
Dışişleri Bakanlığı yayımladığı duyuruda, Mısır'da meydana gelen son olaylarda yüzlerce kişinin yaşamını yitirdiği, binlerce kişinin de yaralandığı belirtildi. Seyahat edecek veya yaşayan Türk vatandaşlarına, Mısır geçici hükümetinin  ülke genelinde olağanüstü hâl; Kahire, Giza, İskenderiye, Minya, Beni Süef, Asyut, Sohag, El-Bahaire, Kuzey Sina, Güney Sina (turizm merkezleri hariç), Süveyş, İsmailiye, Feyyum ve Qina vilayetlerinde saat 21.00-06.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan ettiği hatırlatıldı.
 
Duyuruda, "Bu dönemde, Mısır'a seyahat edecek kişilerin doğrudan uçak seferi bulunan tatil beldeleri ve merkezler dışında karayoluyla seyahatten kaçınmalarında ve Mısır'da bulundukları süre zarfında ise gösterilerin yapıldığı meydanlardan uzak durmalarında fayda görülmektedir" denilerek, Mısır'a seyahat edecek olan ve halen Mısır'da yaşayan vatandaşlarımızın olağan dışı hallerde Kahire Büyükelçiliğimiz ve İskenderiye Başkonsolosluğumuzun yanı sıra, Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne de başvurabilecekleri belirtildi

DHA