Doktor, hemşire ve kayıt memuruna saldırı

Kırıkkale Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum Çocuk Hastanesi'nde akşam saatlerinde çocuklarını muayene ettirmeye gelen aile fertleri 'Çabuk ol bizim sıramız gelmedi' diye bağırıp doktor, hemşire ve kayıt memuruna saldırdıkları iddia edildi. Polis, olayla ilgili olarak 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Doktor, hemşire ve kayıt memuruna saldırı
26 Ocak 2013 Cumartesi 00:08 tarihinde eklendi, 10.646 kez okundu.

 

Olay, saat 20.30 sıralarında Kırıkkale Hacı Hidayet Doğruer Doğum ve Çocuk Hastanesinde meydana geldi. Hastanede görevli çocuk doktoru Oktay Perk, hemşire Halime Pekoğlu ve kayıt Memuru Mustafa Çakır ile hastaneye çocuklarını getiren aile fertleri arasında arasındaki 'bizim sıramız gelmedi mi?' tartışması başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. İddiaya göre aile fertleri bu sırada doktor, hemşire ve kayıt memurunu darp etti. Personelin 'beyaz kod' alarmını vermesi üzerine hastanenin güvenlik görevlileri olaya müdahale etti. M.A, D.A, K.S ve kadın olan E.D.K ise güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildikten sonra polise teslim edildi. 4 aile ferdi gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.
 
Olaydan sonra açıklama yapan Hastane Yöneticisi Op. Dr. Osman Acar yaptığı açıklamada, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Çocuk Polikliniğine gelen 1'i kadın 4 kişinin burada görevli doktor ve 3 sağlık çalışanına karşı saldırı girişiminde bulunduklarını belirtti. Acar, personelin yeni uygulamaya giren 'Beyaz kod' alarmını verip, hastanenin güvenlik personelini haberdar ettiğini kaydetti. Acar, "Alkollü oldukları iddia edilen şüpheliler, hastaların muayenesi için bekledikleri sırada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı sağlık çalışanlarına bir saldırı girişiminde bulunuluyor. Böyle üzücü olayların bir daha yaşanmaması tek dileğimiz. Görevlerini en iyi şekilde yerine getiren, gecesini gündüzüne katıp hastalarına en iyi hizmeti vermeye çalışan sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınıyoruz" dedi.
 
Hastanede görevli doktor, hemşire ve kayıt memuru saldırı olayı ile ilgili Cumhuriyet Polis Merkezi'ne gidip ifade verdi.

DHA