"Drogba'ya imza attırmam"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve sarı-kırmızılı kulübün CEO'su Lutfi Arıboğan, Sabah gazetesine açıklamalarda bulundu.

Drogbaya imza attırmam
20 Şubat 2014 Perşembe 12:01 tarihinde eklendi.
Reina'daki buluşmada Aysal'ın ilk dile getirdiği konu Antalyaspor deplasmanında kaçan 2 puandı. "Hoş geldiniz, nasılsınız" sorumuza "Nasıl olalım, puanları saçtık, geldik" yanıtını veren Aysal, "Zaman zaman böyle şeyler oluyor. Artık kaçan 2 puanı birilerinden çıkarmak zorundayız" dedi. "O birileri kim en yakın maç Beşiktaş" diye ekleyince de cevabı "Bakacağız" oldu. 
 
TAVRI HOCASINA DEĞİLDİ
Başkan Ünal Aysal'a Antalya maçında oyundan alınan Drogba'yı soruyoruz. Net bir yanıt alıyoruz: "Drogba yıldız bir oyuncu. Son maçlarda düşüş içinde olduğunu ben de görüyorum. Kötü oynayan oyuncuya sözleşme yapmam. Tabiri caizse nerede trak, orada bırak olur. Oyundan çıkarkenki tavrı abartıldı. Drogba'nın orada verdiği tepki hocasına değil, kendisinedir. Kötü oyununa ve oyundan çıkmak zorunda oluşuna. Bazen öyle durumlar vardır ki bir oyuncu bir maçı kurtarır, kritik bir gol atar o zaman başkan kontenjanından sözleşmesi uzar. Ama bunun için çabalaması gerek." 
 
FUTBOLCUYU PARA OYNATIR
Aysal şöyle devam etti: "Prim sistemini değiştirmeyi düşünüyorum. '5 maçı kazan, parayı al' derseniz futbolcu gerekirse sahada birbirini dövüp yine kazanır ve o parayı alır. Hayatımın hiçbir döneminde fanatik olmadım. Kararlar kalple değil, akılla alınmalı. Futbolu artık iyice öğrendim. Basketbolu da öğreniyorum ama o bana futboldan daha karışık geliyor."
 
(Sabah)