Dudak uçuklatan teklif

Katar takımı Al Saad'ın Sow için Fenerbahçe'ye teklif ettiği 25 milyon Euro, dudak uçuklattırdı. Kanarya, Baliç'i de 19 milyon Dolar'a satmıştı

Dudak uçuklatan teklif
21 Mart 2013 Perşembe 09:54 tarihinde eklendi.

 

Aziz Yıldırım’ın başkanlığı üstlenmesinden kısa bir süre sonra Jay Jay Okocha’ya Fransa’dan gelen teklif akılları karıştırmıştı.

Paris Saint Germain kulübü yetkilileri, Nijeryalı oyuncu için 4 milyon Dolar teklif etmişler, Yıldırım direttikçe fiyatı artırmışlardı. Sonunda ulaşılan rakam tam 16.5 milyon Dolar’dı ve o günlerde Türkiye için uçuk bir rakamdı.

Bu müthiş paraya Okocha’yı satan Yıldırım, 1999/2000 sezonunda daha büyük bir transfere imza attı. Fenerbahçe Başkanı, Bursa’dan 9 Milyon Dolar’a aldığı Elvir Baliç’i, ünlü İspanyol devi Real Madrid’e tam 19 milyon Dolar’a (14.6 milyon Eurosattı. Bu rakam da şu ana dek Türkiye’den yurtdışına giden bir futbolcuya ödenen en yüksek transfer ücreti olarak tarihe geçti.

(Bu rakama en çok yaklaşan oyuncu 12.5 milyon Euro bonservis bedeliyle Atletico Madrid7e satılan Galatasaraylı Arda oldu)

Aziz Yıldırım, Katar ekibi Al Saad’ın Sow için yaptığı teklifi kabul ederse, bu rakam da tarihe gömülecek. Çünkü Katarlılar’ın teklif ettiği bonservis bedeli tam 25 milyon Euro. Aziz Yıldırım’ın niyetiyse teklifi 30 milyon Euro’ya çıkartmak. Bu takdirde transfer rekorunu elinde bulunduran Fenerbahçe, bunu Moussa Sow’la ikiye katlamış olacak.
 
FANATİK