Dünyanın en çılgın projesi

Üzerinde 100 bilimadamının çalıştığı iddia edilen projede başarıya ulaşılırsa, Robocop ve Avatar filmleri gerçek olacak

Dünyanın en çılgın projesi
01 Mart 2012 Perşembe 16:22 tarihinde eklendi, 1.776 kez okundu.

Dmitry Itskov adlı 31 yaşındaki Rus girişimci, üzerinde 100 bilimadamının çalıştığı "çok gizli" projesini açıkladı.

Dünyanın hayretle karşıladığı projede başarıya ulaşılırsa, insan beynini robot vücutlara aktararak ölümsüzlüğe ulaşmak mümkün kılınacak.
 
Projesinde çalıştırmak üzere 100 bilimadamıyla anlaştığını söyleyen medya girişimcisi Itskov, projenin geliştirilmesine yardımcı olacak başka bilimadamlarına da ihtiyacı olduğunu söylüyor ve ekliyor:
 
"Bu proje, ölümsüzlüğe giden yoldaki en önemli adım. Mükemmel bir taşıyıcısı olan kişi, toplumun bir parçası olmaya devam edebilir. İnsanlar ölmek istemiyor."
 
"Bunun bilimadamları için çok büyük zorluklar içerdiğini biliyorum. Ama ben Amerikan Rüyası diyebileceğiniz bir şeye inanıyorum. Eğer tüm enerji ve zamanınızı bir konuya ayırırsanız, onu gerçek kılabilirsiniz."
 
Dmitry Itskov'un çılgın projesi, ameliyatla insan bilincini robot gövdeye aktarmaya dayanıyor ve 10 yıl içerisinde bunu başarabileceklerine inanıyorlar.
 
"Avatar" adını verdiği projesinin başarıya ulaşmasının ardından Dmitry  Itskov zihinleri ameliyatsız "yükleme" ile aktarmayı ve insanların vücutlarını boş bir kabuğa dönüştürmeyi planlıyor.
 
Projenin isminin "Avatar" olmasının sebebiyse, James Cameron'ın Avatar adlı filmi. Gelecekte geçen filmde insan askerler makineler kullanarak zihinlerini insan-uzaylı karışımı yaratıklara aktararaki onların vücutlarını kullanıyorlardı.
 
Amerikan Ordusu'nun araştırma-geliştirme biriminin de, askerlerin uzaktan zihinlerini kullanarak kontrol edebilecekleri android silahlar geliştirmeye çalıştığı ve bu projeye 7 milyon dolar ayırıldığı biliniyor.
 
Amerikan Ordusu'nun projesinin ismi de, pek şaşırtıcı olmayacak şekilde "Avatar"

Milliyet