Eboue Çarşı’da

Beşiktaşlı taraftarlar, hem Eboue'ye hem de dünyaya 'ırkçılığa karşı oldukları' mesajını verecek.

Eboue Çarşıda
07 Aralık 2011 Çarşamba 13:00 tarihinde eklendi.

 

Beşiktaş taraftarı, yine ses getirecek bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Daha önce Nouma'ya sahip çıkmak için, "Hepimiz zenciyiz" diye pankartlar açan siyah-beyazlılar, şimdi de Galatasaray derbisinde sorun yaşadıkları Fildişi Sahilli futbolcu Emmanuel Eboue ile ilgili alkışlanacak bir şov hazırlığı içinde. Çarşı Grubu ve Karagümrüklüler'in organizasyonuyla İnönü'de oynanacak olan Stoke City maçında 10 bin tane Eboue maskesi taraftara dağıtılacak.

iyah-beyazlılar maç öncesi bu maskeleri takarak sarı-kırmızılı futbolcuya destek verecek. Kendi paralarıyla bu hazırlığı yapan taraftarlar, kendileri için ırkçılık yakıştırması yapanlara mesaj göndererek, "Irkçılığın karşısında durmuş olan Beşiktaş taraftarı her zaman duruşunu gösterecektir" diyecek.
 
TÜM DÜNYA DUYSUN
 
Özellikle Eboue'nin, Beşiktaş taraftarının kendisi için ırkçı ifadeler kullandığını söylediğinin iddia edilmesi üzerine zan altında kalan siyahbeyazlılar, Stoke City maçında böyle bir organizasyon yaparak tüm dünyaya ırkçılığın karşısında oldukları mesajını verecekler.

Sabah